غذاهای مفید برای تمیز کردن کلیه ها کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا کلیه های سالمی داشته باشیم؟

غذاهای مفید برای تمیز کردن کلیه ها کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا کلیه های سالمی داشته باشیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/17

کلیه ها یکی از اندام های اصلی و حیاتی انسان می باشند و وجودشان برای بدن ضروری است. کلیه های خون را از مواد سمی و دیگر مواد مضر تصفیه می کنند. خوردن غذاهای سالم برای سلامتی انسان بسیار مفید است و نقش بزرگی در حفظ سلامتی انسان دارد. برای سالم نگه داشتن کلیه ها خوردن غذاهای مفید برای کلیه لازم است.

از آنجا که سلامت کلیه ارتباط محکمی با عملکرد صحیح دیگر اعضای بدن از جمله کبد، چشم و مو دارد مراقبت از این عضو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. پرهیز از مصرف یکسری مواد غذایی مضر، استفاده بیشتر از نوشیدنی‌ها یا غذاهای مفید و در کل تغییر سبک زندگی نه تنها عملکرد کلیه‌ها را بهبود می‌بخشد بلکه بر دیگر اعضای بدن نیز تأثیر مثبت خواهد داشت.گنجاندن مواد غذایی مفید در رژیم غذایی برای بهبود عملکرد کلیه، به این عضو برای دفع سموم از بدن کمک زیادی می‌کند. نوشیدن حداقل هشت لیوان آب، مواد مضر را از بدن خارج کرده و باعث کارکرد بهتر آن می‌شود. غذاهای مفید برای کلیه ها عبارتند از:

1- سبزیجات(جعفری، شوید، کرفس، کشنیز، پیاز سبز):

این مواد برای تقویت فعالیت کلیه ها بسیار مفید می باشند، به همین دلیل لازم است سبزیجات همیشه در برنامه غذایی انسان وجود داشته باشد. بسیاری از سبزیجات برای پاک کردن عفونت ها هم مفید می باشند. مصرف سبزیجات می تواند کلیه ها را از نمک و سنگ پاک کند.

2- کدو

برای کلیه ها بسیار مفید می باشد، این غذا دارای ویتامین A و E می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان است. این ویتامین های در بدن برای کارکردن کلیه ها مفید می باشند و بدن را جوان نگه می دارند. برای درمان عفونت های سطحی و کم هم مفید می باشد. و برای سلامتی کلیه ها مفید می باشد.

3- سیب:

این میوه های مسموم را از بدن دفاع می کنند. برای درمان عفونت ها مفید می باشند، موجب تولید اسید سیتریک در بدن می شوند.

4- هندوانه:

یکی از محصولات بسیار مفید برای کلیه ها هندوانه می باشد، هندوانه تاثیر قدرتمندی برای پاک کردن عفونت ها دارد. و کلیه ها را از نمک و سنگ پاک می کند، و فعالیت کلیه ها را تقویت می کند.

5- ماهی:

ماهی هم برای کلیه ها، بسیار مفید می باشد، در ماهی آهن، فسفر، منیزیم، مس، کلسیم و مواد معدنی فراوان وجود دارد. همچنین ماهی سرشار از ویتامین D است. این مواد برای سلامتی کلیه ها بسیار لازم می باشند.

6- گل رز:

یکی از گیاهان درمانی مفید برای کلیه ها می باشد، این گیاه برای همه بدن بسیار مفید می باشد، و به تقویت جسمانی منجر می شود.

این گیاه ضد عفونی کننده طبیعی می باشد، به شستشوی خوب کلیه ها کمک می کند، و کلیه ها از سنگ و نمک پاک می کند، حتی سنگ های کریستالی کلیه ها را هم آب می کند.

7- شیر:

برای بدن مصرف متوسط آن نیاز می باشد، برای کلیه ها بسیار مفید است. این مواد غذایی سلامتی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

8- مصرف زیاد مایعات:

برای سلامتی کلیه ها بسیار واجب می باشد، کلیه ها را از مواد مضر پاک می کند، در طول روز لازم است به طور متوسط 2 لیتر مایعات نوشیده شود.

9- خوردن آب تصفیه شده، خوردن انواع آب میوه ها و چای سبز هم خوب است.

برعکس خوردن غذاهای شور، غذاهای فلفلی، گوشت روغنی، و غذاهای دودی، مشروبات الکلی، کنسرو ماهی و گوشت، ادویه ها (به مقدار زیاد) برای سلامتی کلیه ها مضر می باشد. و این غذاها را در برنامه غذایی خود به حداقل کاهش دهید.

هنگامی که به بیماری کلیه، مبتلا هستید، نیاز به تغییر در رژیم غذایی دارید که می تواند  از کلیه ها محافظت و به بهتر شدن بیماری کمک کند. همچنین می تواند به کنترل بیماریهای دیگر مانند دیابت و فشار خون بالا نیز کمک کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*