غذاهای مضر برای صبحانه کدامند؟

غذاهای مضر برای صبحانه کدامند؟

همه متخصصان و کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که مردم به وعده صبحانه بسیار اهمیت دهند و حتما صبحانه را میل کنند. اهمیت خوردن صبحانه برای کسی پوشیده نیست، ولی اینکه در وعده صبحانه چه غذایی بخوریم و از خوردن کدام غذاها برهیز کنیم، مطلب مهمی می باشد. چرا که همانطور که صبحانه مفید است، خوردن غذاهای نامتناسب برای صبحانه می تواند مضر هم باشد.

خوردن صبحانه یکی از واجب ترین و لازم ترین وعده های غذایی می باشد، خوردن درست و صحیح صبحانه بسیار مهم است چرا که خودرن صبحانه سبب می شود که:

- انسان با انرژی و نیرو گردد؛

- توانایی کار کردن و بازدهی انسان را افرایش می دهد؛

- برای بهبود و تقویت عملکرد روده ها مفید است؛

- سرعت مبادله مواد و سوخت در بدن را افزایش می دهد؛

- برای رهایی از اضافه وزن و کمک به لاغری مفید است.

اما در این میان، باید توجه داشته باشید، مواد غذایی که برای وعده صبحانه انتخاب می کنید متناسب و با ارزش باشد، چرا که گاهی انسان غذاهایی را در صبحانه می خورد که زیاد مفید نیستند و بهتر است از مصرف آنها خودداری شود. از جمله غذاهای نامناسب برای صبحانه عبارتند از:

1- شیرینی جات و محصولات آردی مانند کیک و بیسکویت:

این غذاها میزان قند خود را به صورت زیاد و یک دفعه افزایش می دهند و سپس به صورت شدید کاهش می دهند. از این رو، انسان در زمان کوتاه گرسنه می شود.

2- میوه ها و سبزیجات حتی تازه:

خوردن میوه ها و سبزیجات به تنهایی و یا با سالاد در وعده غذایی صبحانه مضر می باشد. خوردن میوه و سبزیجات در ناشنا سبب ایجاد اختلال های مختلف در سیستم گوارشی انسان می شود. میوه ها را می توان به غذاهای دیگر اضافه کرد و همراه آنها میل نمود.

3- کالباس و سوسیس:

برخی از مردم به دلیل اینکه این غذاها سریع آماده می شوند و یا به علت اینکه علاقه دارند، در وعده صبحانه از سوسیس و کالباس استفاده می کنند. در حالی که مصرف کالباس و سوسیس به طور کلی مضر می باشد. تحقیقاتی که در سطح جهانی انجام شده است نشان می دهد که، این مواد غذایی سرطان زا می باشند.

4- خوردن غذاهای حاضری در صبحانه:

گاهی بعضی از افراد هم به دلیل تنبلی و غیره در وعده صبحانه غذای حاضری سفارش می دهند، در غذاهای که در مغازه ها فروخته می شود و به عنوان غذاهای سالم تحویل انسان می گردد، به مقدار زیاد و در انواع مختلف مواد شیمیایی مانند طعم دهنده ها و رنگ دهنده وجود دارد. که این مواد شیمیایی برای سلامتی مضر می باشند و در وعده صبحانه مضرات آن ها دو چندان می گردد. علاوه بر این در کنار اینها معمولا از آب میوه ها و یا شربت ها استفاده می شود که بسیار شیرین می باشند. استفاده از نوشیدنی های شیرین هم در صبحانه مفید نمی باشد و توصیه نمی گردد.

در نهایت باید گفت که همانقدر که وعده غذایی صبحانه، یک وعده بسیار مهم و با ارزش می باشد که نیاز به توجه ویژه دارد و حتما توصیه میگردد که افراد وعده صبحانه را میل کنند و بعد از منزل خارج شوند، به همان مقدار هم غذایی که در وعده صبحانه میل می شود بسیار مهم و اساسی است و نمی توان هر غذایی را در صبحانه خورد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 885
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1945
تعداد کل بازدیدها: 90676


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)