غذاهایی که قبل از خواب می توان خورد | قبل از خواب چه بخوریم

غذاهایی که قبل از خواب می توان خورد | قبل از خواب چه بخوریم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/23

بسیاری از مردم عادت دارند، قبل از این که به رخت خواب روند، غذایی بخورند، اما همه می دانیم که غذاخوردن قبل از خواب می تواند مضر باشد و سبب ایجاد چاقی و غیره گردد، از این رو، سوالی که پیش می آید این است، که آیا قبل از خواب می توان غذا خورد؟ و چه غذاهایی بهتر است قبل از خواب استفاده شود. برای دانستن پاسخ این سوالات توصیه می کنیم، این مطلب را با دقت مطالعه فرماید.

قبل از خواب چه می توان خورد؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از مردم و کسانی که آخر شب گرسنه می شوند، پیش بیاید. چرا که بسیاری از مردم به علت مشغله زیاد کاری وقت غذا خوردن را به آخر شب موکول می کنند و برخی از مردم هم چون فاصله زیادی بین شام خوردن تا ساعت خواب وجود دارد، در آخر شب گرسنه می شوند و سعی می کنند قبل از رفتن به رخت خواب مقداری غذا بخورند. اما همانطور که می دانید غذا خوردن قبل از غذا مفید نمی باشد و می تواند مشکلاتی مانند بی خوابی و اضافه وزن را به همراه داشته باشد. با این حال طبق گفته بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه می توان قبل از خواب از برخی مواد غذایی استفاده کرد.

توصیه می شود، آخرین وعده غذایی که می خورید، حداقل دو ساعت قبل از خواب باشد. در این موقع متخصصان تغذیه برای اینکه اضافه وزن پیدا نکنیم، توصیه به مصرف کردن مواد غذایی پروتئینی می کنند. چرا که پروتئین های در ارگانیسم بدن به چربی تبدیل نمی شوند و همچنین متابولیسم بدن را تقویت می کنند، که این امر هم برای نرمال نگه داشتن وزن بدن به انسان کمک می کند. برخی از مواد غذایی را که شما می توانید در ساعات آخر شب از آن ها بخورید، عبارتند از:

- ماست کم چرب و ماست طبیعی و همچنین کفیر؛

- پنیرهای کم چربی و بدون چربی؛

- ماهی پخته شده نه سرخ شده؛

- فیله پخته شده مرغ و باز نه سرخ شده؛

همچنین کارشناسان تغذیه خوردن این غذاها را هم مجاز می دانند، بلغور جوی دو سر، چند تا انجیر خشک و یا خرما و سالاد سبزیجات.

این محصولات غذایی که نام برده شده همچنین برای تقویت فعالیت روده ها بسیار خوب هستند و به کاهش یبوست در انسان کمک می کنند.

سی دقیقه قبل از خواب، خوردن یک لیوان آب را فراموش نکنید. این عمل موجب تمیز شدن ارگانیسم بدن، بهتر شدن فعالیت روده ها، تمیزتر شدن و جوان تر شدن پوست می شود. همچنین ریسک سکته مغزی و بیماری انفارکت در انسان را بسیار کاهش می دهد.

قبل از خوابیدن، خوردن چای، قهوه، نوشیدنی های شیرین گازدار مانند کوکاکولا و پپسی اصلاً توصیه نمی شود. در ترکیبات آنها ماده کافئین وجود دارد و این ماده موجب تحریک سیستم عصبی بدن می شود. از سوی دیگر ماده کافئین دارای خواص ضد عفونی کنندگی است که در نتیجه مانع از داشتن خواب راحت در انسان می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3170
تعداد کل بازدیدها: 544102

نظرات کاربران

*