غذاهایی که سبب لاغری انسان می شوند، کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا لاغر شویم؟

غذاهایی که سبب لاغری انسان می شوند، کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا لاغر شویم؟

چاقی و عوارض ناشی از آن موجب شده که امروزه بسیاری از مردم جهان، از آن رنج ببریند. و تلاش نمایند خود را لاغر کنند تا ضمن داشتن اندامی متناسب از عوارض چاقی هم رهایی یابند. ولی همیشه ما فکر می کنیم که برای لاغری و تناسب اندام حتما باید غذاهای خود را کم کنیم و از خوردن بسیاری از غذاها منصرف شویم، ولی در این یادداشت می خواهیم به شما غذاهایی را معرفی کنیم که با خوردن آن می توانید لاغر شوید.

یکی از لذت های زندگی خوردن می باشد، اما بسیاری از مردم به دلیل ترس از چاقی نمی توانند از این لذت زندگی خوب استفاده کنند، اما اگر توجه داشته باشید که با خوردن برخی غذاها می توانید سوخت و ساز بدن را بالا ببرید و زمینه لاغری را فراهم کنید، دیگر نرگان چاقی نخواهید بود، شما می توانید با مصرف متعادل خوراکی‌های مناسب، متابولیسم بدن خود را بالا برده و منجر به سوزاندن کالری شوید. آنچه در مصرف خوراکی‌ها بسیار مهم است آن است که تعادل میان مصرف و سوزاندن کالری بدن حفظ شود. مصرف کالری به اندازه و ورزش متعادل و منظم موجب رسیدن به وزن دلخواه و نگهداری آن وزن می‌گردد. در کنار توجه متعادل به مصرف کالری و سوزاندن آن استفاده از مواد غذایی چربی سوز مفید و اثربخش است. موادغذایی چربی سوز خوراکی‌هایی هستند که موجب کارکرد بهتر متابولیسم بدن می‌گردند مصرف مداوام آنان موجب سوخت و ساز بالا‌تر و بهتر بدن می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که در واقع هیچ ماده غذایی وجود ندارد که خوردن آن موجب کاهش وزن شود اما جایگزین کردن غذاهای کم کالری و حاوی فیبر فراوان در رژیم غذایی به جای غذاهای پر کالری و پر چرب موجب کاهش کل میزان کالری دریافتی روزانه می‌گردد.

برای کسانی که دوست دارند هم غذای سالم بخورند و هم لاغر شوند این مطلب مفید می باشد. غذاهایی که برای لاغری مفید هستند عبارتند از:

1- شاهی(سبزی):

خوردن یک استکان شاهی تنها چهار کالری دارد. در حالی که شاهی سرشار از پروتئین، اسید فولیک، ویتامین های B2، B6، C، E و K، کلیسم، منیزیم، فسفر و پتاسیم می باشد.

2- اسفناج:

یک استکان اسنفاج هفت کالری دارد. همانند کالری کربوهیدرات اسفناج هم پایین می باشد. در ترکیبات اسفناج آهن، ویتامین، مواد معدنی و فیبر موجود است.

3- کاهو:

یک استکان کاهو، خورد شده در یک کاسه، تنها هشت کالری دارد. با داشتن کالری کم کاهو دارای آب زیادی می باشد، کاهو دارای ویتامین B، A و C می باشد. و همچنین کاهو سرشار از اسید فولیک، پتاسیم، زینگ و گوگرد می باشد.

4- خیار:

یک استکان خیار خرد شده دارای شانزده کالری می باشد، خیار سرشار از ویتامین های K، C و B می باشد. همچنین خیار به میزان زیاد از فیبر، منیزیم، بوتین غنی است.

5- ترپ:

در ترب روغن، کربوهیدرات و کالری پایین می باشد، کسانی که به دنبال لاغری هستند می توانند به راحتی تروپ بخورند، یک استکان ترپ خرده شده، تنها دارای هیجده کالری است.

با گنجاندن مواد غذایی ویتامین دار و فیبر دار با کالری کم، هم می توان از لذت خوردن بهره مند شد و هم می تواند به کاهش وزن خود کمک کرد. پس برای لاغری و کاهش وزن توجه به کالری غذاها بسیار مهم می باشد، و با مصرف غذاهای کم کالری از چاقی دور شده و به سمت لاغری و تناسب اندام حرکت خواهید کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61832


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
SA
سید علی ( 2017-11-08 11:21:59 )
البته با غذاهای دیگری هم وجود دارد