غذاهایی پرخاصیت و مقوی کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا سالم و پرخاصیت باشد؟

غذاهایی پرخاصیت و مقوی کدامند؟ چه غذایی بخوریم تا سالم و پرخاصیت باشد؟

خوردن غذاهای مفید توصیه هر روزه کاشناسان و بسیاری از مردم می باشد، در این میان برخی از غذاها در میان انوع غذاهای دیگر دارای خاصیت بیشتری هستند و برای سلامتی انسان مفید می باشد. از این رو در یادداشت حاضر شما را به چند نمونه از غذاهای پرخاصیت آشنا می کنیم. با مصرف این غذاها در مراجعه به دکتر و دارو و درمان بی نیاز خواهید شد.

یکی از نیازهای اصلی انسان غذا می باشد، غذای سالمی که نه تنها گرسنگی را بر طرف کند، بلکه برای رشد و سلامت نیز مفید باشد. در تغذیه ، جلوگیری از ظهور و گسترش بیماری ها ، نقش بسزا دارد و کاستی ها در زمینه تغذیه مستقیم یا غیر مستقیم به تندرستی انسان زیان می رساند. عبارت رژیم غذایی به تصور بسیاری از ما برنامه غذایی خاص افراد چاق برای کاهش وزن است و حال آنکه هر کس در هر وضع و شرایط جسمی به نوعی رژیم غذایی احتیاج دارد که نیازهای بدنش را تامین کند. به همین سبب بهتر است از عذاهای پرخاصیت استفاده کنیم.

غذای پر خاصیت غذایی است که به سلامت شما کمک زیادی می‌کند. اکثر غذاهای پر خاصیت حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که توانایی مقابله با تخریب رادیکال‌های آزاد را دارند. با این کار از پیر شدن سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. غذاهای سالم و پر خاصیت به ساخت سلولی بدن ما کمک زیادی می‌کنند. از این رو، غذاهایی که مصرف می کنید می تواند داروی سلامتی شما باشد.

برخی از غذاها موجب جوانی انسان می شود، و برخی دیگر از بیمارهای مختلف انسان را محافظت می کند، از جمله این غذاها عبارتند از:

1- ماهی

بر اساس تحقیقات علمی، وجود روغن امگا – 3 در ترکیبات ماهی موجب می شود که بسیار از بیماری های مزمن، در بدن انسان به وجود نیاید. و همچنین ماهی التهاب های موجود در بدن را کم می کند.

2- گل کلم و کلم بروکلی

گل کلم، کلم بروکلی، کلم بروکسل و کلم قرمز در ترکیباتشان دارای ایزوتیوسیانات(Isothiocyanate) می باشند. بودن ایزوتیوسیانات در ترکیبات کلم، می تواند انسان را در برابر بیماری پروتستات، بیماری پانکراس، بیماری ریه، و سرطان معده محافظت کند.

3- میوه های قرمز

میوه های قرمز رنگ و بنفش رنگ مانند شاه توت، سیاه گلیه کبود، در ترکیباتشان دارای آنتی اکسیدان می باشند. که با داشتن این آنتی اکسیدان مانع از پیری انسان می شوند.

4- سبزیجات نارنجی

سبزیجات نارنجی مانند هویج، کدو و ... به علت داشتن رنگدانه قرمز – نارنجی بتاکاروتن (β-Carotene)، که یک آنتی اکسیدان می باشد. برای سلامتی انسان مفید هستند به ویژه برای سلامتی پوست و چشم بسیار موثر می باشند. تحقیقات علمی نشان داده است که، برای حفاظت از سلامتی قلب استفاده از این گونه سبزیحات لازم می باشد.

بر اساس توصیه موسسات و مراکز سلامت، روزانه به میزان كافی از  میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده نمایید، از کاهوی تازه و متناسب با فصل استفاده کنید. از گیاهان سرشار از فیبر، جو و گندم کامل استفاده کنید. همچنین هفته‌ای دو وعده ماهی، ترجیحا ماهی چرب مصرف نمایید. سعی کنید روزانه کمتر از 1500 میلی‌گرم سدیم مصرف کنید. در هفته بیش از 2 وعده گوشت فرآوری شده مصرف نکنید. برای مبارزه با پیری از خوردن چربی‌های ترانس و اشباع شده، کلسترول، سدیم و شکر تصفیه شده خودداری کنید. بهترین راه حفظ سلامتی این است که آن دسته از غذاها را با غذاهای پر خاصیتی که خواص غذایی فراوانی دارند، جایگزین کنید.

حال که با فواید این مواد غذایی آشنا شدید، بهتر است که حتماً آنها را در برنامه غذاییتان بگنجانید تا همیشه سالم مانده و عمری طولانی داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)