عکس پروفایل نشان دهنده چیست و عکس پروفایل چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

عکس پروفایل نشان دهنده چیست و عکس پروفایل چه اطلاعاتی به ما می دهد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/18

شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی مردم را تشکیل می دهند، و روزانه بخش زیادی از وقت افراد در شبکه های اجتماعی می گذرد. عکس هایی که کاربران شبکه های اجتماعی در فضای مجازی انتشار می دهند و بر وری پروفایل خود می گذارند، می تواند اطلاعات زیادی به ما دهد، بر اساس نتایج تحقیق محققان آمریکایی با بررسی و تحلیل عکس های واقعی که کاربران شبکه های اجتماعی بر روی پروفایل خود قرار می دهند، می توان به نقاط قوت، ضعف شخصیت افراد پی برد.

در دنیای امروز، شبکه های اجتماعی تبدیل به بخشی از زندگی مردم شده اند و مردم به صورت فعال و مداوم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، اطلاعات و عکس های خود را به وسیله ان انتشار می دهد و بر روی پروفایل خود مطالب و عکس های گوناگونی قرار می دهند. که با نگاه کردن به عکس پروفایل کاربران شبکه های اجتماعی، می توان اطلاعاتی در مورد صاحب عکس بدست آورد.

محققان آمریکایی با بررسی و تحقیق بر روی عکس پروفایل کاربران مختلف شبکه های اجتماعی، نتایج جالب توجهی را بدست آورده اند. بر اساس نتایج این تحقیق، عکس پروفایل نشان دهنده شخصیت و نقاط قوت و ضعف کاربران شبکه اجتماعی می باشد.

- تحلیل عکس پروفایل: عکس های واقعی

برای عکس پروفایل هم می توان از عکس های واقعی و هم غیر واقعی استفاده کرد. اما اکثر کاربران دوست دارند، عکسی از خود، که آن را می پسندند، بر روی پروفایل خود قرار دهند. تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان آمریکایی نشان می دهد که با تحلیل عکس پروفایل کاربران می توان برخی از تفاوت های ظریف عاطفی و شخصیتی را در کاربران شبکه های اجتماعی را شناسایی کرد.

- عکس های واقعی پروفایل نشان می دهند که:

1- افراد با اعتماد به نفس و صادق ترجیح می دهند عکس واقعی خود را بر روی پروفایل خود قرار دهند، جایی که آنها احساس راحتی می کنند.

2- افرادی که چشم خود را با عینک یا کلاه پنهان می کنند، در تلاش هستند وضعیت عاطفی خود را پنهان کنند.

3- پروفایل هایی که دارای عکس شفاف و روشن هستند، نشان می دهند که کاربر آن یک فرد مثبت است و می خواهد به اطراف خود انرژی مثبت بدهد.

4- اگر عکس پروفایل فوتوشاپ شده باشد به این معنی است که کاربر می خواهد واقعیت را تزئیین کند.

5- اگر کاربر عکس دیگری را به جای عکس خود در پروفایلش قرار دهد، به این معنی است که او در مورد نقاط ضعف اش می خواهد، سکوت کند.

علاوه بر این، سبک عکس هم می تواند در مورد بسیاری از لحظات هیجان انگیز صحبت کند.  در سبک گوتیک (Gothic) عکس از بدبینی خبر می دهد، عکس های فریبنده به ما می گوید که ظاهر بیرونی نقش مهمی در موفقیت دارد.

در سبک وینتج (Vintage)، عکس پروفایل نشان از آرزوهای دور و دراز کاربر دارد و اینکه کاربر چه حسرت هایی بر دل دارد را نشان می دهد.

همچنین بر اساس نتایج تحقیق محققان، زنان فارغ از طبعشان دوست دارند عکس های ساده و صمیمی از خودشان انتشار دهند و افرادی که در پروفایل شبکه های اجتماعی عکس خود را می گذارند، بیشتر تمایل به رابطه و آشنایی با افراد دیگر در فضای مجازی دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 11

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 80
تعداد کل آرا: 3088
تعداد کل بازدیدها: 329591

نظرات کاربران

*
S
سونمز ( 2017-10-10 12:51:08 )
جالب بود