عوارض و علائم ناشی از ترک پا | ترک پاشنه پا نشانه چیست؟

عوارض و علائم ناشی از ترک پا | ترک پاشنه پا نشانه چیست؟

ترک پا، معمولا در زندگی همه انسان ها به وجود می اید و ابزارها مختلفی برای از بین بردن آن وجود دارد، کافی است با نگاه کردن به شبکه های تلویزیونی و یا جستجو در اینترنت با انها اشنا شد، اما مساله اصلی که در این میان وجود دارد این می باشد، که بسیار از مردم ترک پا را با سهل انگاری و بی اعتنایی نادیده می گیرد و به آن بی توجهی می کنند در حالی که ترک پا می کند نشانه بیماری در بدن انسان باشد. 

از ابن سینا، که یکی از پرشکان بزرگ دوره میانه می باشد، سوال شد، که بزرگترین بیماری چیست؟، وی پاسخ داد بی توجهی به سلامتی بزرگترین بیماری انسان می تواند باشد.

بر اساس تجربه هم می تواند گفت کسانی که با بیماری های ساده خود، با بی توجهی برخورد می کنند، احتمال دارد، همین بیماری در آنها منجر به بیماری های خطرناک شود.

بر اساس تحقیقات کوچک ترین تغییری که در ارگانیسم انسان روی می دهد می تواند نشانی از یک بیماری خطرناک باشد. بیماری هایی که این افراد با بی احتیاطی و سهل انگاری رد می کنند، ممکن است نشان بیماری دیگری باشد.

یکی از ناراحتی ها و مشکلاتی که هر چند وقت یکبار با آن رو برو می شویم، ترک پا می باشد، انسان علت آن را نمی داند ولی با این حال برای درمان به پزشک هم مراجعه نمی کند. خیلی ها فکر می کنند دلیل ترک پا می استفاده از کفش های بی کفیت، یا پیاده روی طولانی مدت در طول روز، و یا ایستادن سرپا به مدت طولانی باشد. اما این طرز فکر اشتباه می باشد.

بیماری های که در ادامه گفته می شود، می تواند موجب به وجود امدن ترک پا باشند. و یا ترک پا نشانه ای از وجود این بیماری ها در بدن انسان باشد.

1- نقض سیستم متابولیسم؛

2- بیماری غده تروئید؛

3- دیابت؛

4- گاستریت؛

5- بیماری های عفونی؛

6- بیماری ها پوستی؛

همچنین دلیل دیگر به وجود امدن ترک پا، می تواند کمبود ویتامین A و یا E در بدن باشد. در کنار این ها، اضافه وزن، اختلال در گردش خون هم می تواند موجب ایجاد ترک پا باشد.

یکی از علل اولیه به وجود آمدن ترک پا، بی توجهی به پا و عدم مراقبت صحیح از آن می باشد. از جمله: پوشیدن کفش های تنگ و ساخته شده از مواد مصنوعی می تواند ترک پا را ایجاد کند.

برای پیشگیری از ترک پا، هفته ای حداقل سه بار پاهای خود را در وان حمام بشوئید. به ویژه اگر در آب دارای سدیم بشوئید، بهتر است. و برای اینکه پوست پا و پاشنه پا را نرم نگهدارید، از کرم های ویژه پا استفاده کنید.

اما توجه کنید، قبل از هر کاری باید علت ترک پا را پیدا کنید. و آن علت را از بین ببرید و اگر لازم بود به پزشک مراجعه نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61854


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)