عوارض و زیان های دستمال توالت چیست؟

عوارض و زیان های دستمال توالت چیست؟

امروزه بسیار از مردم برای خشک کردن آلت تناسلی خود بعد از دستشویی از دستمال توالت استفاده می کنند، بدون اینکه متوجه باشند این دستمال می تواند منجر به بیماری در آن ها شود. خشک کردن الت تناسلی بعد از دستشویی با دستمال توالت می تواند به مشکلات پوستی مختلف بیانجامد.

در دستمال های توالت بیش از 100 هزار نوع ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از خطرناک ترین آنها کلر می باشد. این مواد سمی از طریق پوست جذب بدن می شود، و از این راه وارد خون انسان می گردد. دستمال توالت را با سفیده کنند کلر آماده می کنند که با جذب این مواد سمی در بدن منجر به جمع شدن و ایجاد سرایط خطرناک برای انسان می نماید.

بر اساس نظر کارشناسان استفاده از دستمال توالت بعد از دستشویی می تواند منجر به بروز بیماری به ویژه در خانم ها می شود. متخصصین بیان کرده اند که خانم ها نباید برای خشک کردن ناحیه تناسلی از دستمال کاغذی استفاده کنند زیرا بخش تناسلی در خانم ها باتوجه به حساسیت زیاد و تحریک پذیری فراوان به هر نوع محرک خارجی مانند دستمال عکس العمل نشان می دهد که مشکلات پوستی مختلفی را در ناحیه تناسلی به دنبال دارد.

همچنین نتایج تحقیقات انجام نشان می دهد که، استفاده از دستمال توالت به مدت 12 هفته می تواند به تحریک و منجر به ایجاد بیماری بواسیر در افراد مختلف شود.

به عقیده متخصصان، برخی از افراد در زمان استفاده از دستمال توالت، به صورت ناآگاهانه احتمال سرایت باکتری ها به روده را بیشتر می کنند. به همین دلیل، پزشکان استفاده از دستمال خیس را هم غیر بهداشتی و هم اینکه عامل بیماری است توصیه نمی کنند.

در عوض برای خشک کردن ناحیه تناسلی بعد از دستشویی، می توان از جایگزین های مختلفی استفاده کرد. برای نمونه استفاده از حوله‌های سفید و نخی در خانه اولین راه می باشد. که می توان در خونه خود را با این حوله‌ها خشک کرد. و شب به شب آن‌ها را برای استفاده روز بعد، شست. و یا از حوله‌های یک‌بار مصرف، تنظیف یا گازهای استریلی استفاده کرد. که به‌صورت بسته‌های بزرگ هم عرضه می‌شوند. می ‌توان این حوله‌ یا پارچه‌های استریل و نخی که هیچ ترکیب حساسیت‌زایی هم ندارند را به تکه‌های کوچک تقسیم کرد و آن‌ها را داخل یک نایلون گذاشت. سپس در منزل یا حتی خارج از منزل از آن‌ها برای خشک کردن خود استفاده کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 405
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)