عوارض زیاد مسواک زدن | زیاد مسواک زدن با دندان شما چه می کند | مضرات زیاد مسواک زدن

عوارض زیاد مسواک زدن | زیاد مسواک زدن با دندان شما چه می کند | مضرات زیاد مسواک زدن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/10

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که زمان زیادی مسواک می زنید باید بدانید که به جای انجام یک عمل مفید در حال انجام یک عمل مضر هستید. در دنیا هر کاری اگر از حالت عادی خود خارج شده و رنگ افراط به خود بگیرد قطعا بدانید که مضر خواهد شد حتی این کار ارزشمندترین باشد. مسواک زدن بیش از حد نیز یکی از مواردی است که به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و نمی توان آن را عملی مفید دانست. در مقاله زیر در مورد مضرات بیش از حد مسواک زدن سخن گفته و روی سخنمان با افرادی است که زمان زیادی را صرف مسواک زدن می کنند.

اگر نام بیماری تحلیل لثه را شنیده باشید می دانید که اگر در دهان و دندان خود بیماری داشته باشید و این بیماری به استخوان برسد سبب ایجاد تحلیل در لثه و استخوان می شود. اگر به هر دلیلی دهان و دندان شما دچار بیماری عفونی شوند به مرور زمان لقه شما نیز تحلیل رفته و به بیماری تحلیل لثه دچار خواهد سد. یکی از مهمترین و اولین علت ایجاد تحلیل لثه، بیماری های عفونی اطراف آن است؛ یعنی وقتی بیماری منتشر می شود و به ساختار استخوانی می رسد شروع به تحلیل لثه می کند.
متخصصین دهان و دندان بخصوص لثه ها در مورد بیماری تحلیل لثه این اعتقاد را دارند که اگر تحلیل لثه، قسمت نرم لثه را در بر گیرد، تنها همان قسمت را در بر می گیرد اما و فراموش نکنید که این کار برگشت پذیر است اما در حالت وخیم تر آن اگر عفونت به استخوان لثه برسد و باعث تحلیل استخوان شود، همراه آن لثه نیز تحلیل می رود.
بیماری تحلیل لثه توسط شما قابل دیدن نیست و نمی توانید عمق تحلیل لثه خود را مشاهده کنید. متخصصین می گویند که بیماری تحلیل لثه در عمق لثه اتفاق می افتد و بیمار، آن را نمی بیند. در مقابل تحلیل هایی وجود دارد که لثه و استخوان نیز باهم به یک اندازه تحلیل می روند که در این صورت بیمار متوجه شده و نسبت به درمان آن اقدام می کند.

عوارض زیاد مسواک زدن | زیاد مسواک زدن با دندان شما چه می کند | مضرات زیاد مسواک زدن

تاثیر بیش از حد مسواک زدن بر تحلیل لثه
افرادی که در روز بیش از 3 بار مسواک می زنند می توانند به بیماری تحلیل لثه خود کمک نموده و آن را تشدید کنند. متخصصیت دهان و دندان بر این باورند که تحلیل لثه در عده ای دیگر از افراد به دلیل استفاده بیش از 3 مرتبه در روز از مسواک به وجود می آید، البته این بدین معنا نیست که مسواک زدن آن ها برای بهداشت و دهان و دندانشان مضر بوده است بلکه شرایط بهداشت دهان و دندان مناسب است ولی به دلیل مسواک زدن بیش از حد یا نادرست بیماری تحلیل لثه به وجود آمده است.
افراد وسواسی وجود دارند که بیش از 3 بار در روز مسواک می زنند حتی افرادی وجود دارند که 4 تا 5 بار این کار را انجام می دهند این افراد با این وضعیت افراد گمان می کنند به بهداشت دهان و دندان خود کمک می کنند، غافل از آنکه به لثه خود آسیب فراوانی می زنند. در افرادی که به طور مثال تنها لثه زیر دندان نیش آنها تحلیل می رود علت آن به دلیل بیرون زدگی دندان نیش هنگام مسواک زدن است. در درمان لثه تحلیل رفته پیوند لثه نیز کاربرد مناسبی دارد و آن را بهبود می بخشد. همچنین افرادی که در تمام سطح لثه خود دچار تحلیل شده اند پیوند لثه سخت تر انجام می شود. با گذشت زمان هر عضوی که در بدن وجود دارد، فرسوده تر می شود. طبیعتاً نیز لثه نیز دستخوش افزایش سن شده و تحلیل می رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 124
تعداد کل بازدیدها: 57318

نظرات کاربران

*