عوارض بدخوابی در کودکان | تاثیرات منفی بدخوابی در کودکان

عوارض بدخوابی در کودکان | تاثیرات منفی بدخوابی در کودکان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/18

همانطور که می دانید کم خوابی و یا بد خوابیدن یکی از مهمترین عواملی است که می تواند بر روی روحیه شما تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد اگر در شب خواب کافی نداشته باشند کاملا زودرنج و عصبی شده و در طی روز زندگی سختی را پشت سر خواهند گذاشت. در این مقاله مجال سخن گفتن در مورد تاثیرات بی خوابی بر روی انسان نیست و به مضرات نداشتن خواب کافی در کودکان می پردازیم.

دانشمندان و محققان در نتایج اولیه خود در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که رابطه مستقیمی بین مشکلات خواب درکودکان و اختلالات رفتاری آن آن ها دارد. این آزمایشات که بر روی 5000 کودک استرالیایی صورت پذیرفته است و 5 بار در رنج سنی 4 تا 5 سال و همچنین کمی بزرگتر و 12 تا 13 سالگی .اطلاعات مرتبط با خواب آن ها اندازه گیری شده است.
والدین در گزارشات خود در مورد اختلالات رفتاری کودکان اینگونه ثبت نموده اند که مشکلات خوابیدن زمانی که 4 شب یا بیشتر در هفته باشد مکلاتی را ایجاد می کند که در زیر بدان می پردازیم.
مکلات رفتاری کودکان بعد از اختلالات در خوابیدن در شب:

مشکل فراوان در فرستادن کودک به رختخواب در شبهنگام
کودک از تنها خوابیدن بسیار نگران و ناراحت است
کودک در طول شب بارها بیدار شده و همچنین بی قراری می کند

دکتر جان کواچ محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: "نتایج این آزمایش مشخص کرد که بروز مشکلات خواب و اختلالات رفتاری برون‌گرایی در کودکان، که به‌ عنوان اختلال رفتاری و بیش‌فعالی شناخته می‌شوند، همیشه با هم در ارتباط بوده‌اند، طوری که بروز پیامدهای وخیم در یکی منجر به ایجاد مشکل در دیگری می‌شود".
والدین حتمااین نکته را در نظر بگیرند که در دوره پیش دبستانی و همچنین دبستان اختلالات می تواند به عوامل خطرناکی همچون درون گرایی برسد. این دکتر روانپزشک در جایی دیگر در مورد خطرات و مشکلات و اختلالات خواب می گوید: "از مشکلات عمده ای که می تواند از اختلالات خواب کودک برگرفته باشد درون گرایی و برون گرایی است که هر دو مشکلات خاص خود را ایجاد می کنند." وی معتقد است که با رفع مشکلات برونگرایی کودکان کیفیت خواب بهبود و ارتقا پیدا خواهد نمود.

بررسی‌های بیشتر بایدر ادامه این تحقیق در حال حاضر دانشمندان بر روی این مسئله تمرکز نموده اند که نشان دهد که چرا دخالت برای رفع مشکلات خواب که می تواند باعث بهبود هر دو اختلال رفتاری برون‌گرایی و درون‌گرایی شود از سوی والدین صورت نمی پذیرد.

یافتن ارتباط بین بهبود کیفیت خواب و رفع مشکلات درونگرایی و برونگرایی از اهداف بعدی این پژوهش است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 124
تعداد کل بازدیدها: 57411

نظرات کاربران

*