عمل زیبایی سینه | خطرات و عوارض عمل زیبایی سینه کدامند

عمل زیبایی سینه | خطرات و عوارض عمل زیبایی سینه کدامند

امروزه بسیاری از دختران و زنان برای اینکه ظاهر زیبا داشته باشند به انجام هر کاری متوسل می شوند، یکی این کار ها، عمل زیبایی سینه و یا ایمپلنت سینه می باشد که برای بزرگ کردن سینه ها انجام می شود، این عمل زیبای اگر چه به زنان زیبایی می دهد، ولی عوارض جانبی آن را نمی توان نادیده گرفت.

بزرگ کردن سینه ها در حال حاضر یکی از جراحی های پلاستیک روز دنیا می باشد. در حالی که قبل از انجام عمل زیبایی، در مورد اینکه چقدر لازم است عمل زیبایی سینه انجام شود، بهتر است، خوب فکر نمائید. چرا که، مانند دیگر عمل های جراحی، این عمل هم برای ارگانیسم بدن عوارض خاص خود را دارد. در درجه اول برای بزرگ کردن سینه ها، در این ناحیه از ژل های مختلف و یا از بافت چربی های بدن زنان استفاده می شود. در حال حاضر برای بزرگ کردن سینه ها ژل های ویژه و یا از ایمپلنت های سیلیکونی که با محلول نمک درست شده اند، وجود دارد و در بسیاری از موارد استفاده می شوند.

این عمل که تحت بی حسی موضعی انجام می شود، به مدت دو ساعت طول می کشد. در دخترانی که 18 سال دارند، هم این عمل می تواند انجام شود. در امکان انجام این عمل محدودیت سنی بالا وجود ندارد. (از 18 سال به بالا می توانند عمل زیبایی سینه را انجام دهند). تنها مساله مهم در این مورد سلامتی زنان می باشد، چرا که در موقعی که زن مبتلا به برخی بیماری ها باشد، این عمل انجام نمی شود.

- عوارض عمل زیبایی بزرگ کردن سینه:

از جمله عوارضی که برای این عمل می توان نام برد، عبارتند از افزایش کم خونی، به وجود آمدن بیماری های جدی سیستم قلبی – عروقی، دیابت، برخی از بیماری های پستان، اختلال در هورمون های زنانه، بیماری های مزمن اندام های داخلی، بیماری های انکولوژی (Diseases for Oncology) و غیره می باشند. تنها به این دلایل قبل از انجام عمل زیبایی سینه باید معاینات لازم پزشکی را انجام داد.

پزشک قبل از شروع به جراحی سایز مورد نظر زنان را از وی سوال می کند. در حال حاضر برای این کار از برنامه های کامپیوتری استفاده می شود. برای جایگزینی ایمپلنمت ها در بیشتر مواقع در ناحیه زیر سینه به اندازه 5 سانتی متر برش ایجاد می شود. برش تا زیر بغل ها هم بر برخی موارد می تواند، ادامه یابد. در این شرایط برخی خطاها و ضعف ها وجود دارد، که لازم است قبل از عمل دکتر در این باره به زنان اطلاعات لازم را ارائه دهد.

یک روز بعد از عمل جراحی اگر هیچ گونه عوارضی مشاهده نشود، بیمار از بیمارستان ترخیص می شود، بعد از عمل به مدت سه هفته به ویژه در 5 روز اول حرکت دست بیمار به میزان زیادی محدود می شود. لذا لازم است به مدت شش هفته صبر کرده و سپس با دست کارهای نرمال خود را انجام دهید.

تا مدت مشخصی بعد از عمل جراحی لازم است که از لباس های تنگ استفاده پرهیز کنید. بعد از عمل جراحی برای مدتی خانم ها احساس ناراحتی می کنند و محل عمل ورم می کند. ولی معمولا این تغییرات بعد از مدتی رفع می گردد. اگر بعد از گذشت مدت زمان زیادی از عمل جراحی خانم ها هنوز احساس درد و ناراحتی می کنند، حتما باید به دکتر مراجعه کنند.

از دیگر عوارض این عمل جراحی تغییر محل ایمپلنت ها، سفت شدن سینه و یا در برخی موارد عدم تقارن سینه ها می باشد. متاسفانه هیچ زنی از این عوارض ایمن نیست. در برخی موارد احتمال دارد، دوباره عمل جراحی تکرار شود. علاوه بر این، بعد از عمل جراحی در ناحیه سینه ها می تواند، لکه های پوستی و یا بی حسی ایجاد شود.

در حال حاضر زمان ماندگاری ایمپلنت های معاصر با هم دیگر فرق می کنند. بر اساس گفته های پزشکان در صورتی که تغییر وزن و اختلال هورمونی در خانم ها پیش نیاید، ایمپلنت ها می توانند تا 20 سال ماندگار باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
عمل زیبایی سینه | خطرات و عوارض عمل زیبایی سینه کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)