عمل زیبایی بینی | آمادگی های ضروری برای عمل بینی

عمل زیبایی بینی | آمادگی های ضروری برای عمل بینی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/13

یکی از عمل های جراحی که امروزه در برخی از کشورها، از جمله کشور ایران بسیار رواج یافته و بسیاری از جوانان به ویژه خانم های جوان به دنبال آن هستند، عمل زیبایی بینی می باشد. برای انجام عمل زیبایی بینی آشنایی با برخی اطلاعات و داشتن برخی معلومات لازم و ضروری می باشد، که در این مقاله اطلاعات ضروری قبل از عمل زیبایی بینی تقدیم شما می شود.

در کشورهای مختلف آمار افرادی که هر روزه برای عمل جراحی بینی مراجعه می کنند، هر روز افزایش می یابد، برخی به علت مشکلات تنفسی و برخی دیگر تنها به دلیل زیبایی عمل بینی انجام می دهند. در مورد عمل بینی در اینترنت اطلاعات زیادی هر روزه انتشار می یابد. اما اکثریت این مطالب، معمولاً دروغ می باشند و مسلماً این اخبار در خوانندگان اطلاعات غلطی را به وجود می آورند.

یکی از متخصصان و پزشکان معروف ترکیه، دکتر دنیزخان دیزدار (Dənizxan Dizdar)، برای افرادی که می خواهند، عمل زیبایی انجام دهند، ولی هنوز سوالات زیادی در ذهن دارند، از تجربیات خودش می گوید.

- قبل از عمل جراحی زیبایی بینی باید دقت داشته باشید که .....

بعد از اینکه تصمیم به انجام این عمل جراحی گرفتید، لازم است که پزشک جراح برخی اطلاعات را به شما ارائه دهد. در این مرحله چند موضوع مهم وجود دارد، که باید در مورد آنها دقیق باشید. مثلاً یکی از مهمترین موارد این است، که بیمار قبل از عمل جراحی از قرص ها و داروهایی مانند آسپرین که رقیق کننده خون می باشند، به مدت یک ماه و یا حداقل دو هفته استفاده نکرده باشد. اگر تا زمان عمل جراحی فرد به استفاده از این داروها ادامه داده است، عمل جراحی بیمار ریسک بزرگی می باشد و نتایج منفی می تواند داشته باشد. در عین حال، لازم به ذکر است که، استفاده بیمار از سیگار و مشروبات الکلی سبب دیر خوب شدن زخم ها می شود. به همین دلیل بیمار قبل از زمان عمل جراحی، باید این گونه عادت ها را ترک کند و در صورتی که امکان پذیر نیست، به آن فاصله بدهد.

عمل زیبایی بینی | آمادگی های ضروری برای عمل بینی

یکی از سوالاتی که بسیاری از خانم های جوان، که می خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند، در موردش می پرسند، دوره قاعدگی و انجام عمل زیبایی بینی در این دوره می باشد؟ در ارتباط با این موضوع حتماً باید با پزشک خود مشورت کنند. با این حال، از دید بیولوژیکی قاعدگی مانعی برای انجام عمل زیبایی بینی ایجاد نمی کند، خانم ها می توانند در این دوره هم عمل زیبایی بینی انجام دهند. اما آنچه با اهمیت می باشد، مثبت بودن نتیجه است.

- کبودی و ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی، به علت اینکه یک عمل جراحی استخوانی بینی می باشد، موجب ایجاد کبودی و ورم بعد از عمل می گردد. که از جمله علل و دلایل آن عبارتند از:

- یکی از اولین فاکتورهای بینی، ساختار پوست می باشد. بیمارانی که دارای پوست نازک می باشند، با کبودی و ورم های زیادی روبرو می شوند. بعد از عمل جراحی بینی، دو روز پشت سر هم استفاده از یخ کبودی و ورم را به حداقل کاهش می دهد.

- دومین فاکتور، استفاده پزشک از اصول مختلف جراحی می باشد، که کمترین زخم ها را ایجاد کند. در دوره معاصر عمل زیبایی بینی بسیار پیشرفت کرده است و با ابزارهای نوین پزشکی تغییرات مورد نظر را می توان به راحتی انجام داد. تمام کبودی ها و ورم هایی که در نتیجه عمل جراحی به وجود آمده است، معمولاً بعد از ده روز بر طرف می شود.

بعد از عمل جراحی جمعاً بیمار یک شب در مطب بستری می شود. دو روز بعد از عمل جراحی سیلیکون های داخل بینی را خارج می کنند.

به صورت مستمر باید در ماه اول، سه ماهگی و در یکسالی بینی معاینه شود.

عمل زیبایی بینی | آمادگی های ضروری برای عمل بینی

اقدامات لازم قبل از عمل جراحی:

- قبل از عمل جراحی زیبایی بینی، باید آزمایشات و بررسی های لازم در مورد بیهوشی انجام شود.

- قبل از عمل جراحی باید بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا درمان شده باشد. معمولاً افرادی که مبتلا به آنفولانزا هستند عمل جراحی را به تاخیر می اندازند.

- قبل از انجام عمل جراحی همه داروها و قرص هایی را که مصرف می کنید و یا می کردید را به پزشک اطلاع دهید.

- از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.

- استفاده از داروهایی گیاهی و دمنوش و غیره هم باید ده روز قبل از عمل زیبایی بینی متوقف شود.

- سیگار به علت اینکه مدت بهبود و درمان را افزایش می دهد، در موقعی که می خواهید عمل جراحی انجام دهید سیگار را ترک کنید.

- در زمانی که می خواهید عمل جراحی انجام دهید از لاک، مواد آرایشی و دیگر مواد و لوازم آرایشی استفاده نکنید.

- اگر قبلاً عمل جراحی دیگری انجام داده اید، حتماً آن به پزشک جراح خود اطلاع دهید.

منبع: Saglamolun.Az

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326451

نظرات کاربران

*