علل و عوامل سقط جنین خود بخودی یا مرده زایی

علل و عوامل سقط جنین خود بخودی یا مرده زایی

در مقاله سقط جنین خود به خودی و مرده زایی در زنان باردار در مورد سقط جنین خود به خودی و مرده زایی توضیح داده شد. اما اینکه چرا سقط جنین خود بخودی یا مرده زایی در زنان حامله اتفاق می افتد در این مقاله توضیح داده می شود. ضمنا سعی می شود ریسک فاکتورها یا عوامل ریسکی یعنی عواملی که احتمال سقط جنین خود به خودی یا مرده زایی را افزایش می دهند، نیز تشریح شوند.

سقط جنین به دلایل مختلفی که برخی از آنها مشخص و برخی دیگر نامشخص هستند، اتفاق می افتد. غالبا سقط جنین خود به خودی زمانیکه حاملگی زن رویه معمول خود را طی نمی کند و در واقع جنین بطور معمول رشد نمی کند، اتفاق می افتد. بیش از نیمی از تمامی موارد سقط جنین خود به خودی به دلایلی از جمله ناهنجاری کروموزومی در جنین (معمولا به دلیل تعداد نامناسب کروموزوم ها، ساختار سلول ها که شامل اطلاعات ژنتیکی نمی شوند) و این عارضه به افزایش سن والدین بیشتر می شود، بویژه در زنانیکه بیش از 35 سال سن دارند.

دیگر عوامل و علل از دست دادن جنین/نوزاد یا سقط جنین خود به خودی مشکلات سلامتی مادر یا در معرض برخی مواد شیمیایی قرار گرفتن مادر است. مشکلات یا بیماری های مادر شامل بیماری های مزمن مانند دیابت، مشکل تیروئید یا سندروم پلیکیستیک تخمدان یا مشکلات و بیماری های سیستم ایمنی بدن مانند اختلال خود ایمنی(autoimmune disorder) می شود. دیگر مشکلات سلامتی مادر/زن باردار که می توانند ریسک سقط جنین خود به خودی را افزایش دهند، شامل عفونت ها، مشکلات هورمونی، چاقی یا مشکلات پلاسنتا، مشکلات دهانه رحمی یا بیماری های رحمی است. در معرض مواد سمی قرار گرفتن، استفاده از مواد مخدر یا استفاده از الکل، سیگار کشید یا مصرف بیش از 200 میلی گرم کافئین در روز احتمال و ریسک سقط جنین خود به خودی را افزایش می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
علل و عوامل سقط جنین خود بخودی یا مرده زایی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)