علل و عوامل زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس کدامند؟

علل و عوامل زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس کدامند؟

در مقاله زایمان زودرس چیست؟ تعریف زایمان زودرس در مورد زایمان زودرس و نحوه وقوع زایمان زودرس توضیح داده شد. در این مقاله علل و عواملی که می توانند منجر به این شوند که یک زن حامله زایمان زودرس داشته باشند، توضیح داده می شوند.

زایمان زودرس دلایل متعدد و پیچیده ای می تواند داشته باشد که تنها بخشی از آنها قابل درک هستند. عوامل پزشکی، روانشناسی و بیولوژیکی همگی در وقوع زایمان زودرس نقش ایفا می کنند. زایمان زودرس در سه حالت به شرح زیر می توانند روی دهند:

زایمان ناگهانی زودرس(Spontaneous preterm labor and birth): این حالت از زایمان زودرس زمانیکه زایمان بدون برنامه و بدون قصد پیش از هفته سی و هفتم بارداری انجام می شود، گفته می شود. این نوع از زایمان زودرس می تواند علل و عوامل متعددی از جمله عفونت یا تورم داشته باشد. پیشینه زایمان زودرس در زن باردار می تواند یک عامل مهم در این نوع از زایمان زودرس باشد.

زایمان زودرس ناشی از بیماری یا عارضه(Medically indicated preterm birth): اگر یک ناراحتی مانند پره اکلامپسی در زن باردار وجود داشته باشد، پزشک زایمان زودرس را به زن باردار پیشنهاد می کند. معمولا پزشکان سعی می کنند در این شرایط نوزاد را تا جای ممکن و تا زمانیکه بیشتر رشد می کنند، در رحم نگهدارند، ضمن اینکه وضعیت زن باردار را نیز تحت نظر دارند. بعضا ممکن است پزشکان فرد از مداخلاتی مانند استفاده از استروئید ها به منظور بهبود رشد نوزاد بهره ببرند.

زایمان زودرس بدون بیماری یا عارضه(Non-medically indicated preterm delivery): در برخی از شرایط زایمان زودرس در واقع به علت تحریک به زایمان/وضع حمل یا انجام سزارین است در حالیکه دلیل پزشکی بدین منظور وجود ندارد. با توجه به عوارضی که زایمان زودرس برای نوزاد دارد و نوزاد تا هفته 39 بارداری هنوز کامل نشده است، بهتر است که مادر و پزشکان تا آن زمان منتظر مانده و اگر می خواهند عمل سزارین انجام دهند، در این زمان انجام دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
علل و عوامل زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)