علل و عوامل ایجاد مشکلات دیافراگم لگنی

علل و عوامل ایجاد مشکلات دیافراگم لگنی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/22

اینکه مشکلات دیافراگم لگنی به چه دلیل ایجاد می شوند هنوز دقیق مشخص نیست. اما موارد زیر به ایجاد مشکلات و ناراحتی های دیافراگم لگنی کمک می کنند و در واقع ریسک فاکتورهای بیماری های دیافراگم یا کف لگن می شوند.

حاملگی و زایمان: حاملگی و زایمان جزء عواملی هستند که می توانند به ایجاد مشکلات و ناراحتی های دیافراگم لگنی کمک کنند. برخی مطالعات نشان داده اند که ریسک و خطر ابتلا به این نوع از بیماری ها با افزایش تعداد زایمان های زن بیشتر می شود.

عواملی که بر روی دیافراگم لگنی فشار وارد می کنند. این عوامل شامل اضافه وزن یا چاقی، یبوست مزمن و فشار در حالت خالی شدن روده. سرفه مزمن ناشی از سرماخوردگی یا دیگر بیماری ها نیز می تواند به فشار روی دیافراگم لگنی و بیماری های ناشی از آن کمک کند.

بالا رفتن سن: با بالا رفتن سن در زنان، دیافراگم یا کف لگن زن می تواند تضعیف شود. با این حال، این تضعیف در همه زنان مسن/ پیر وجود ندارد و در واقع این تضعیف دیافراگم لگنی می تواند ناشی از عوامل دیگر هم باشد.

ضعیف بودن بافت ها: ژن و نژاد می تواند بر استخوان ها، ماهیچه ها و بافت های متصل کننده زن تاثیر می گذارند. زنانی که بطور ژنتیکی بافت های ضعیف تری دارند به احتمال زیاد افتادگی ارگان های لگنی بیشتری خواهند داشت. در برخی از نژادها مانند نژادی های آفریقایی این افتادگی ارگان های لگنی به نسبت دیگر نژادها کمتر است.

پرتو درمانی: پرتو درمانی برای سرطان های ناحیه آندومتریال، دهانه رحم و دیگر ارگان های ناحیه لگنی می تواند بر بافت ها و ماهیچه های دیافراگم لگنی تاثیر بگذارد.

جراحی: هیسترکتومی و جراحی به منظور تصحیح افتادگی می تواند ریسک ابتلا به بیماری های دیافراگم لگنی را افزایش دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3707
تعداد کل بازدیدها: 1333191

نظرات کاربران

*