علل و دلایل گریه کردن، حرف زدن و با راه رفتن کودک در خواب چیست؟

علل و دلایل گریه کردن، حرف زدن و با راه رفتن کودک در خواب چیست؟

برخی از کودکان در خواب گریه می کنند، و یا حرف می زنند و همچنین ممکن است راه بروند و ...، اگر شما این مشکلات و مسائل را در کودک خود مشاهده کردید، نسبت به آن بی توجهی نکنید، و در برخورد با آن منفعل نباشید و یا سهل انگاری نکنید که با بزرگ شدن خوب می شود، چرا که این مشکلات می تواند نشانه بیماری باشد.

دانشمندان در سال های طولانی تحقیقاتی در ارتباط با رابطه خواب و زندگی واقعی انجام داده اند. حوادث مجازی که در خواب می بینیم، با حوادث و اتفاقاتی که در طول روز با ان روبرو می شویم در ارتباط می باشند. اما گاهی اتفاقاتی در خواب رخ می دهد که می تواند نشانه بیماری باشد. برای نمونه در خواب حرف زدن علائم بیماری ممکن است باشد.

توجه داشته باشید که مغز انسان برای استراحت کامل نیاز به 8 ساعت خواب کامل دارد. خواب هایی که در این زمان دیده می شوند، چگونه بر روان ما تاثیر می گذارند.

پزشکان به کسانی که نظم و سبک خواب آنها به هم ریخته است. هشدار می دهند، که این می توان به یکسری بیماری های روانی مانند صرع مبتلا شوند.

خواب یک پروسه بسیار عمیق می باشد. در اصل خواب دارای چهار فاز است. که احتمال به هم ریختن در بچه ها 50 درصد، و در بزرگ سالان 5 درصد می باشد. گاهی تنها خستگی، و یا افسردگی می توان سبب به هم ریختن خواب باشد. اما وقتی این مشکل وجود دارد، می تواند بیماری های جدی به وجود آورد. مثلا خوردن غذاهایی که در شب به سختی هضم می شوند، می تواند سبب اختلال در خواب گردد. تا زمانی که معده در حال هضم غذا می باشد ذهن بیدار می ماند. و این گونه خواب به هم می ریزد. اگر این را مد نظر داشته باشیم، می توان گفت که، یادگیری سیستم خواب در هر زمانی مورد توجه دانشمندان بوده است. خواب نرمال، 8 ساعت باید باشد. اما این می توان نسبت به ارگانیسم انسان متفاوت باشد. اولین فاز خواب، "خواب رفتن" می باشد و این تنها یکبار رخ می دهد. فاز دوم، سوم و چهارم، (خواب دلتا) می توان باشد و یا نباشد. انسانی است که هشت ساعت می خواید. باز سیر خواب نمی شود. انسانی هم است که 30 دقیقه خوابیدن و سیر خواب می شود. این شخصی و متفاوت می باشد. یکی از دانشمندان شوروی سابق ادعا می کرد که خواب، درد و استرس با هم یک مثلث می باشند. انسان در داخل این مثلث هشت ساعت استراحت می کند. اگر درد داشته باشید خوابتان به هم می ریزد. و اختلال در خواب سبب ایجاد افسردگی می شود. و انسانی که دچار افسردگی می باشد. فاز اول خواب را نمی توان به صورت کامل انجام دهد. به همین دلیل درمان و معالجه اختلال خواب بستگی به یک سری اصول روانشناختی و بیماری های ارثی دارد.

بر اساس گفته های پزشکان، کودکان 4 تا 14 ساله در خواب حرف می زنند، گریه میکند، و یا راه می روند. و این می توان علائم صرع مخفی باشد. در اکثر مواقع یگانه نشانه و علامت صرع به هم ریختن نظم خواب می باشد. در بین انواع مختلف صرع بیشترین افراد یعنی حدود 80 تا 85 درصد به صرع لوسمی موقتی (Temporal lobe epilepsy) مبتلا می شوند.

انواع دیگر صرع متفاوت می باشند. و ممکن است در طول زمان هیچ علائمی از خود نشان ندهند، گاهی به مدت طولانی این بیماری رشد می کند، و به صورت خطرناک ظاهر می شود. مانند بیماری قند که به صورت مخفیانه در بدن انسان موجب تخریب کلیه ها می گردد. و والدین خیلی وقت ها به این توجه نمی کنند.

در رده سنی گفته شده اگر مشاهده کردید که کودک، در خواب گریه می کند، حرف می زند، حمله می کند (این حالات را به مدت یک ماه و به تعداد 5 الی 6 بار مشاهده کردید) حتما به دکتر مراجعه کنید.

در این گونه موارد، بیماری انسفالوگرافی می تواند به بیماری صرع تبدیل شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل و دلایل گریه کردن، حرف زدن و با راه رفتن کودک در خواب چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)