علل و دلایل چاقی | تحلیل و بررسی علل چاقی از روی تصویر

علل و دلایل چاقی | تحلیل و بررسی علل چاقی از روی تصویر

چاقی یکی از مشکلاتی است که امروزه بسیاری از مردم با آن درگیر هستند، برای رهایی از این مشکل افراد به انواع رژیم های لاغری و ورزش و یا دارو و غیره روی می آورند، ولی با وجود لاغر شدن کلی برخی از نواحی بدن چاق می ماند و انسان دلیل چاقی آن ناحیه را نمی داند، بر حسب این که کدام یک از قسمت های بدن چاق است، می تواند دلیل متفاوتی داشته باشد.

فرم و شکل چاقی بدن انسان می تواند، مانند یکی از تصاویر بالا می باشد؟ بر اساس تصاویر می توان علت چاقی خود را مشخص کنید.

1- بیش از اندازه غذا خوردن؛

2- دلیل عصبی؛

3- استفاده زیاد از گلوتن (Gluten)، پروتئینی است که در ترکیبان حبوبات مانند گندم وجود دارد.

4- ژنتیک؛

5- اختلال در گردش خون؛

6- بی تحریکی؛

گاهی بدن انسان هر چقدر هم که لاغر شود، ولی برخی نواحی چاق می باشد. در برخی از افراد شکم و برخی دیگر در نواحی دیگر بدن خود از دست لایه های چربی انباشته شده نمی توانند، رهایی یابند. لذا با بررسی و تحلیل چاقی برخی از نواحی بدن می توان، به علت و دلایل چاقی پی برد.

علل و دلایل چاقی | تحلیل و بررسی علل چاقی از روی تصویر

- شکل شماره 1:

بر اساس عقیده متخصصان، همان طور که در تصویر می بینید، بدنی که به فرم شماره یک می باشد، بالا تنه چاق است، که دلیل و علت آن، بیش از اندازه غذا خوردن می باشد، لذا با تلاش کردن به درست کردن تغذیه و داشتن تغذیه مناسب و سالم می تواند، از اضافه وزن انسان را رهایی دهد و سبب لاغری شود.

- شکل شماره 2:

شکل بدن به صورت شماره 2، نشان می دهد که، تنها در ناحیه شکم چربی و اضافه وزن وجود دارد، در این صورت علت چاقی به صورت کامل عصبی می باشد. به علت داشتن استرس و عصبی بودن ورم و اختلالات گوارشی سبب چاق شدن و بزرگ شدن شکم می شود.

- شکل شماره 3:

در فرم بدن به شکل 3، ناحیه ران ها دارای اضافه وزن و چاقی می باشد، که دلیل و علت اصلی آن مصرف زیاد پروتئین گلوتن است. در چنین شرایطی بهتر است، به غذاهایی بدون گلوتن ارجحیت دهید.

- شکل شماره 4:

فرم بدن به شکل شماره 4، نشان از چاقی روی شکم می دهد، که دلیل آن ژنتیکی است. اگر در خانواده افرادی را دارید، که در این ناحیه دارای اضافه وزن می باشد، به احتمال زیاد شما هم به آن دچار خواهید شد، در این صورت می توان با ورزش کردن و تقویت عضلات شکم و نیز توجه به تمرینات ورزشی شکم وزن خود را کنترل کرده و از چاقی پیشگیری کنید.

- شکل شماره 5:

فرم بدن به شکل شماره 5، نشان از چاقی در ساق پا و ناحیه پاها می دهد، که دلیل چاقی در این نواحی اختلال در گردش خون می باشد. با مراجعه به پزشک می توانید این اختلال را درمان و برطرف کنید.

- شکل شماره 6:

فرم بدن به شکل شماره 6، نشان از داشتن اضافه وزن در میان تنه می باشد، که ناشی از عدم تحرک کافی است. افرادی که دارای مشاغلی کاری به صورت نشسته هستند و مجبوراً به صورت طولانی مدت نشسته باشند، لازم است که تحرک داشته باشند و به ورزش کردن مشغول شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل و دلایل چاقی | تحلیل و بررسی علل چاقی از روی تصویر
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)