علل و دلایل شایع سردرد کدامند؟

علل و دلایل شایع سردرد کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/08/14

همه ما گاهی دچار سردرد می شویم، اما در بسیاری از موارد از علل آن آگاهی نداریم و سردرد را به خوردن مسکن و غیر درمان می کنیم، ولی سردرد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، بر حسب اینکه کدام نقطه از سر درد می کند، سردرد می توان نشانه اختلال و یا بیماری باشد، از این رو، در این مطلب دلایل و علل شایع سردرد را تقدیم شما می کنیم.

سردرد معمولا سراغ همه می آید و نمی توان کسی را پیدا کرد که هرچند وقت یکبار دچار سردرد نشود، ولی معمولا سردردها علل و دلایلی مختلفی دارد و نیاز است در زمانی که انسان دچار سردرد می شود، توجه داشته باشد که درد در کدام ناحیه سر می باشد و علل ایجاد درد در آن ناحیه چیست؟ مثلا برای سردرد هایی که ناشی از معده می باشد، بهتر است دارویی مصرف شود که اختلال و سردی معده را بر طرف کند تا دارویی که بر روی سیستم مغز و سر تاثیر می گذارد. به همین دلیل شناخت علل درد بسیار مهم می باشد.

سردرد می تواند تا حدود 300 دلیل مختلف داشته باشد. علل و دلایل سردرد می تواند از عینک های نامناسب و یا استفاده از لنزهای نامناسب شروع شود و تا تومورهای مغزی ادامه داشته باشد. در این مطلب دلایل اصلی سردرد و شایع ترین آنها را تقدیم شما می کنیم.

1- درد در ناحیه گیجگاهی:

دلیل این گونه دردها، می تواند باز شدن بیش از اندازه رگ های داخلی سر باشد. وجود مواد سمی، سرماخوردگی و عفونت می توان موجب این درد باشد. در زنان علاوه بر این موارد، سندرم قاعدگی نیز عامل سردرد ناحیه گیجگاهی است.

2- درد در ناحیه پس سر:

دلیل اینگونه درد، می تواند بالا رفتن شدید فشار خون باشد. در این موقع در انسان حالت تهوع احساس می شود، می توان استفراغ هم به وجود آید.

3- درد در ناحیه پیشانی:

دلیل این درد می تواند در بسیاری از مواقع سینوزیت، پایین آمدن فشار خون و اختلال در بینایی باشد.

4- دردهای ناشی از معده:

دردهای ناشی از معده، نقطه ای و شدید می باشد. دلیل این گونه دردها می توان تنش های عصبی باشد، معمولا، این گونه دردها، در کسانی که به فعالیت های ذهنی تنش زا و یا کسانی که به مدت طولانی از کامپیوتر استفاده می کنند به وجود می آید. از دیگر دلایل این گونه دردها می توان به استرس اشاره کرد.

5- درد در یک ناحیه از سر:

معمولا دلیل این دردها دلیل و علل اصلی اش میگرن می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*