علل و دلایل خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی

علل و دلایل خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی

خونریزی در واژن معمولا در اولین رابطه جنسی به دلیل پاره شدن پرده بکارت رخ می دهد و در سایر موارد در زمان رابطه جنسی و بعد از آن در واژن خونریزی رخ نمی دهد، ولی در برخی از موارد ممکن است در برخی از زنان بعد از رابطه جنسی خونریزی رخ دهد، که خونریزی در این موارد می توان نشانه و علائم بیماری باشد.

در زنان خونریزی در زمان رابطه جنسی و یا بعد از رابطه جنسی را "خونریزی پس از قاعدگی" می گویند. به جز رابطه جنسی اول (که در این موقع پرده بکارت پاره می شود و معمولا در مقدار کمی خونریزی ایجاد می گردد) داشتن خونریزی در اندام جنسی زنانه می تواند علامت بیماری زنان محسوب شود. با ادامه این علائم لازم است، که خانم ها حتما به پزشک مراجعه کنند و معاینات لازم را انجام دهند. در برخی موارد این گونه خونریزی ها می تواند نشانه بیماری های جدی و حتی بیماری سرطان هم باشد.

دلایل خونریزی پس از قاعدگی:

1- رابطه جنسی خشن:

در اثر داشتن رابطه جنسی خشن، که منجر به آسیب دیدن مهبل، دهانه رحم و یا رحم می شود. در این موقع زن درد بسیار زیادی را احساس می کند. لذا لازم است که فورا به وی کمک کرد. چرا که در این شرایط زن می توان خون زیادی از دست بدهد. لذا هر چه سریعتر به بیمارستان باید منتقل شود.

2- التهاب در واژن و یا پلیپ سرویکس:

پلیپ سرویکس به رشد بیش از حد مخاط رحم گفته می شود که دارای حالتی نرم و رنگی متمایل به قرمز یا بنفش می باشد. این نوع زائده های گوشتی در خارج از غشای مخاطی رحم و کانال رحم رشد پیدا می کند.

3- بیماری آندومتریوز (Endometriosis)؛

که به تورم غشای داخلی رحم (داخلی ترین پرده ی درونی زهدان) که در برخی موارد با فرورفتن لایه ی اندومتر به میومتر (بافت عضلانی رحم) همراه می شود، می گویند.

4- پلیب های موجود در واژن و دهانه رحم؛ که معمولا پلیپ های رحمی زمانی ایجاد می شوند که غشای داخلی رحم رشد نابهنجار پیدا می کند و سبب ایجاد برآمدگی در رحم می شوند. کمتر اتفاق می افتد که رشد این نوع پلیپ ها به مرحله خوش خیم و یا بد خیم برسد.

5- استفاده از قرص های ضدبارداری؛

6- فرسایش واژن (Suburethral)؛

7- تومورهای سرطان های بدخیم و یا خوش خیم در واژن و یا دهانه رحم؛

8- استفاده طولانی مدت از برخی قرص های درمانی مانند: آسپرین؛

در نهایت باید گفت که، خونریزی بعد از رابطه‌ی جنسی واژنی پدیده‌ای طبیعی نیست، در واقع این مسئله ناشی از تغییرات بی‌ضرر و قابل درمان دهانه‌ی رحم است. همچنین بیماری ‌های مقاربتی یا عفونت‌هایی مانند سوزاک و کلامیدیا می‌تواند به خاطر خونریزی واژنی بعد از دخول رخ دهد. التهاب یا تورم و عفونت واژن یا دهانه‌ی رحم مانند عفونت مهبل یا عفونت دهانه‌ی رحم هم می‌تواند به دلیل خونریزی بعد از رابطه‌ی جنسی روی دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل و دلایل خونریزی واژن بعد از رابطه جنسی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)