علل و دلایل جمع شدن آب در چشم چیست | چرا در چشم گاهی آب جمع می شود.

علل و دلایل جمع شدن آب در چشم چیست | چرا در چشم گاهی آب جمع می شود.

در چشم برخی از مردم، آب جمع می شود، طوری که انکار آن فرد حالت بغض دارد و یا می خواهد گریه کند، در حالی که جمع شدن آب در جمع در برخی موارد دلیل احساسی دارد و در برخی موارد دیگر می تواند دلایل دیگری داشته باشد و نشان از بیماری دهد.

تغییرات شدید در هوا و یا عدم ثبات هوا، سبب ایجاد برخی از ناراحتی ها می شود، که یکی از آن ها جمع شدند آب در چشم می باشد. در حالی که دارید، راه می روید، ولی انکار دارید، گریه هم می کنید. تاثیر باد و یا هوای سرد می تواند چنین حالتی را در انسان به وجود آورد. ما گاهی این را نشانه آنفولانزا محسوب می کنیم. اما در اصل، علل اصلی جمع شدن آب در چشم، می تواند ناشی از تغییر فصل و یا هوای سرد باشد.

بر اساس گفته های چشم پزشکان، آب چشم (اشک چشم) برای ارگانیسم بدن بسیار مفید است. در ترکیبات آن، به مقدار مورد نیاز موادی وجود دارد، که با ایجاد یک لایه بر روی چشم مانع از تاثیر هوا و گردو خاک بر روی چشم می شود.

اشک چشم به سه نوع تقسیم می شود. نوع اول ناشی از احساسات و عواطف است، موقعی که خوشحال می شویم و یا غمگین هستیم. اشک چشم ترشح می شود. در نوع دوم به علت دیدن نور بسیار زیاد، در زمان پیاز پوست کندن و غیره به وجود می آید. نوع سوم اشک چشم، زمانی به وجود می آید که چشم با اشیای خارجی تماس پیدا کند. اما اگر کسی بدون این دلایل و به صورت همیشگی و دائم دارای اشک چشم می باشد، در این صورت احتمال دارد، اشک چشم ناشی از بیماری باشد.

اگر دلیل جمع شدن اشک در چشم به علل عاطفی و یا در نتیجه تماس چشم با اشیای خارجی نباشد و نیز آبریزش چشم سبب ایجاد ناراحتی می گردد. این می توان به دلیل افزایش سن چشم و یا اینکه ناشی از گرفتگی کانال های بینی باشد. که سبب گرفتگی کانال های اشک چشم می شود. علل گرفتگی کانال اشک چشم می توان به دلیل التهاب و یا دلایل دیگر به وجود آید. در زمانی که این کانال های دارای التهاب می باشد، در فصل زمستان به دلیل تماس چشم با دست های کثیف و یا با دستمال های آلوده، سبب واردن شدن انواع میکروب های به چشم می شود و موجب جمع شدن آب در چشم می گردد. در اطراف نوک پلک های چشم، سوراخ های بسیار ریزی وجود دارد، که آنها برای جذب آب چشم کمک می کنند. از این رو، در برخی موارد داشتن مشکلاتی در پلک ها هم سبب ترشخ آب چشم می شود.

یکی از عوارض و ناراحتی ناشی از جمع شدن آب در چشم، این است که چشم قدرت دیده خود را تا حدی از دست می دهد. چشمانی که با آب پر است، هر چیزی که چند برابر می بیند. در این موقع چون بیماری با دستمال چشمان خود را پاک می کند، واکنش به وجود آمده در چشم سبب ترشح چند برابر آب چشم می شود. و احتمال دارد میکروب ها وارد چشم شوند. اگر در هوای طوفانی و سرد قدم بزنید، ترشح آب چشم افزایش می یابد.

لذا اگر جمع شدن آب در چشم دارید، ابتدا به پزشک مراجعه کنید. چرا که این امر در درجه اول سبب ضعیف شدن چشم، تنگ شدن کانال های چشم و ایجاد آب سیاه در چشم می گردد. در درجه دوم، احتمال دارد، هیچ گونه ناراحتی و ضعف چشم را به وجود نیاورد و اگر این گونه آب چشم جمع می شود. آن می توان به دلیل استفاده زیاد از کامپیوتر و موبایل باشد.

جمع شدن آب در چشم سبب ایجاد سوزش، خارش، تو رفتگی، خشکی و غیره در چشم می گردد. برای رفع این مشکلات لازم است، که ابتدا دلیل جمع شدن آب در چشم را پیدا کرده و سپس آن را برطرف نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل و دلایل جمع شدن آب در چشم چیست | چرا در چشم گاهی آب جمع می شود.
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)