علل ناباروری در مردان چیست؟ آیا ناباروری در مردان می توان دلیل ارثی و ژنتیکی داشته باشد؟

علل ناباروری در مردان چیست؟ آیا ناباروری در مردان می توان دلیل ارثی و ژنتیکی داشته باشد؟

داشتن فرزند، و بچه دار شدن یکی از خواسته ها و آرزوهای اکثر زوجین می باشد، با این حال، امروزه به دلایل مختلف ناباروری در میان زوجین بیشتر شده است، که می تواند از زن یا مرد باشد، با اینکه خیلی از مردن در درجه اول زنان را عامل ناباروری می دانند، ولی تحقیقات نشان می دهد که مردان هم به اندازه زنان می توانند نابارور شوند، ناباروری در مردان علل مختلفی می تواند داشته باشد، از سیگار کشیدن تا ارثی بودن از جمله علل ناباروری مردان است.

در حال حاضر از هر 5 زوج در دنیا یک زوح نابارور می باشد، علل ناباروی می تواند مختلف باشد، یکی از این دلایل به گفته دانشمندان ارثی بودن ناباروری در مردان می باشد. ناباروری را این گونه می تواند تعریف کرد که یک زوج، پس از گذشت یک سال از ازدواج شان، بدون پیشگیری و با وجود داشتن رابطه جنسی منظم، باردار نشوند.

بر اساس نظر دانشمندان ناباروی می تواند از پدر به فرزند منتقل شود، این نظر را پزشکان ترکیه های هم تایید کرده اند، بر اساس گفته های یکی از پزشکان ترکیه به نام "سورال تاشدمیر" (Seval Taşdemir) افرادی که برای درمان ناباوری مورد معالجه قرار می گیرند، اسپرمشان در مقایسه با افراد دیگر بی کیفیت تر می باشد. تحقیقاتی که در مورد ناباروی در مردان انجام شده است نشان می دهد که، نوشیدنی های الکلی، کشیدن سیگار، بر روی اسپرم تاثیرات منفی می تواند داشته باشد. علاوه بر این، کمبود ترشح هورمون تستوسترون و یا هورمون مردانه در بدن آقایان، وجود مشکل واریکوسل در بدن مردان، آسیب دیدن لوله های اسپرمی در بدن مردان، به وجود آمدن پیچش و گرفتگی در لوله های انتقال دهنده اسپرم مردان، مبتلا شدن مردان به اختلال سندرم کلاین فلتر، انجام نگرفتن انزال پس از اتمام عمل مقاربت در بدن برخی از مردان و ... از علل ناباروری در مردان می تواند باشد. افزون بر این، به گفته برخی از پزشکان، ناباروری از پدر به فرزند و همین طور نسل های بعد می تواند منتقل شود. در عین حال اگر در یک نسل ناباروری وجود دارد این بر روی کودکان هنوز به دنیا نیامده هم تاثیر می گذارد.

از طرف دانشگاه بروکسل (University of Brussels) تحقیقی انجام شده است، که در این تحقیق 54 مرد 18 الی 22 ساله مورد بررسی قرار گرفته اند، و با 57 مرد دیگر مقایسه شده اند. معلوم شده است که کودک در شکم مادر، بهتر است مورد معالجه و درمان قرار گیرد. معالجه در این زمان احتمال رهایی کودک از این مشکل را افزایش می دهد، در این تحقیق همچنین مشخص شده است که انجام ورزش های استرس زا، و یا حرکات طولانی مدت و همچنین سونا می تواند تاثیرات منفی بر روی اسپرم انسان داشته باشد. از این رو؛ توصیه شده به ورزش های متوسط پرداخته شد نه سخت. لازم به ذکر است که مصرف ویتامین هم تعداد و کیفیت اسپرم مردان را افزایش می دهد.

درمان مشکل ناباروری در بدن مردان آسان تر از درمان مشکل ناباروری در بدن زنان است. که با انجام برخی معاینات و استفاده از داروهایی که پزشک تجویز می کند، می تواند این مشکل را در مردان بر طرف نمود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219748
علل ناباروری در مردان چیست؟ آیا ناباروری در مردان می توان دلیل ارثی و ژنتیکی داشته باشد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)