علل ناباروری در مردان | دلایل شایع ناباروری مردان

علل ناباروری در مردان | دلایل شایع ناباروری مردان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/30

ناباروری یکی از مشکلاتی است که در هر دو جنس زن و مرد می تواند به وجود آید، که علل و دلایل آن می توان مختلف باشد، ولی امروزه به علت شرایط زندگی شهری برخی از ناباروری ها در مردان مربوط به نحوه زندگی دارد.

تحقیقات علمی انجام شده نشان می دهد که، چرا از سال 1973 به بعد به مقدار زیادی از میزان اسپرم مردان کاهش یافته است و مردان بیشتر به ناباروری دچار شده اند. علل دقیقه کاهش تعداد اسپرم ها مشخص هم که نباشد، در زمان تحقیقان علل و دلایل ناباروری مردان به صورت واضح تا حدودی آشکار شده است. که مطابق این تحقیق برخی از علل و دلایل ناباروری در مردان امروزه عبارتند از:

1- تاثیر تغذیه:

دانشمندان گفته اند که، در برخی از مردان تغذیه جایگاه مهمی در باروری و ناباروری دارد. بر اساس تحقیقات مردانی که گوشت سفید مانند گوشت پرندگان مصرف می کنند در مقایسه با مردانی که گوشت قرمز مصرف می کنند، به میزان 13 درصد کمتر به ناباروری دچار می شوند.

2- فشارها و تنش های زندگی شهری:

در سال های اخیر به ویژه در شهرها، در زندگی بسیاری از افراد به علت فشارهای زندگی بی خوابی به وجود می آید. اما بی خوابی تنها مشکل زندگی مدرن شهری نیست. بسیاری دیگر از مشکلات را نیز زندگی شهری با خود به همراه می آورد. در طول روز بخش بزرگی از ترشح هورمون تستوسترون (Testosterone) در زمان خواب روی می دهد. در حالی که مردانی که به اندازه کافی نمی خوابند توانایی ادامه نسل کاهش می یابد. مردانی که در طول 24 ساعت کمتر از 6 ساعت می خوابند، احتمال دچار شدن به ناباروری را دارند.

3- حمام و سونای داغ:

در تحقیقات علمی که در دانشگاه کالیفرنیای آمریکا انجام شده است، نشان می دهد که، حمام و سونای داغ هم سبب افزایش دمای بیضه ها شده و موجب اختلال در تولید اسپرم می شوند.

4- بخاری و وسایل گرمایشی اتومبیل ها:

در زمان تحقیقات علمی مشخص شده است که، بخاری ها و وسایل گرمایشی که در روبروی صندلی ها اتومبیل ها قرار دارند، شانس بچه دارد شدن در مردان را کاهش می دهد. این گونه صندلی ها هم چنین ریسک ابتلا به همورئید را نیز افزایش می دهند و یا همورئید موجود رشد را می دهند و سبب درد آن می شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*