علل سردمراجی زنان در رابطه جنسی چیست؟

علل سردمراجی زنان در رابطه جنسی چیست؟

در بین برخی از زوجین، گاهی این مشکل پیش می آید که زن بعد از مدتی دچار سردمزاجی می شود و تمایلی به داشتن رابطه جنسی ندارد. به وجود آمدن بی میلی جنسی در بین زنان می تواند علل و دلایل مختلفی داشته باشد، که در این مطلب به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

اگر احساس می کنید که توانایی جنسی شما کاهش یافته است، این امر می تواند علل مختلفی داشته باشد. یکی از اولین علل کاهش تمایلات جنسی وجود مشکلات مختلف در روابط زن و شوهر می باشد. اگر احساس می کنید که به شما اهمیت داده نمی شود و یا در روابط خودتان عشق، نزدیکی احساس نمی کنید، احتمال کاهش تمایلات جنسی ناشی از آن بیشتر می شود. اما اگر از طرف مقابلتان نفرت دارید، استفاده از هیچ دارویی نمی تواند موجب افزایش تملالات جنسی شما شود. ولی اگر در روابط زناشویی مشکلی وجود ندارد، کاهش میل جنسی و ایجاد سردمزاجعی می تواند دلایل پزشکی خاص خود را داشته باشد. از جمله این علل و دلایل عبارتند از:

1- نخوابیدن به اندازه کافی:

در طول روز توصیه می شود که 7 الی 8 ساعت استراحت شود. خوردن بیش از حد قهوه در طول روز سبب به وجود آمدن بی خوابی و مشکلات دیگری نیز می شود، تحقیقات انجام شده نشان می دهد، در زنانی که به اندازه زیاد خوابیدن، روز بعد احساس میل جنسی زیادی داشته اند. حتی با هر ساعت بیشتر خوابیدن میل جنسی 14 درصد بیشتر می شود.

اگر مشکل خواب دارید، استفاده از دمنوش ها و چای های گیاهی، یوگا کار کردن قبل از خواب و یا استفاده از دوش آب گرم موثر و مفید می باشد.

2- مصرف زیاد محصولات شیمیایی:

نتایج تحقیقات انجام شده نشان می دهد، در محصولاتی که به آنها فتالات (phthalate) اضافه شده است در زنان به اندازه 2.5 برابر بیشتر کاهش میل جنسی را به دنبال دارد. ترکیب شیمیایی فتالات در مردان نیز بر روی دستگاه درون‌ریز (Endocrine system) تاثیر می گذارد. علاوه بر این تحقیقات دیگر نشان می دهند که، این ترکیب شیمیایی بر روی هورمون های زنانه تاثیر می گذارد. به ویژه تاثیرات زیاد بر روی لیبیدو (Libido) دارد، که سبب ایجاد تغییراتی در هورمون های استروژن (Estrogen) و تستوسترون (Testosterone) می گردد. محققان غذاهایی که دارای بیشترین مقدار فتالات می باشند را مشخص کرده اند، ولی سایر غذاها هم در مقدار کم از این ماده دارند. با خوردن غذاهای طبیعی و بدون فتالات می تواند این عامل را تا حدی کاهش داد.

3- افسرده شدن:

در زنانی که دچار افسردگی می باشند، رسیدن به ارگاسم (اوج لذات جنسی) دشوار است. در عین حال استفاده از داروهای ضد افسردگی بر روی میل جنسی تاثیر منفی دارد.

4- کامل بودن:

برخی از زنان این گونه فکر می کنند که همسرشان از آنها انتظار دارند که کامل باشند، این فکر هم در زنان کاهش میل جنسی را به همراه دارد. چرا که آنها از سوی همسرشان احساس فشار می کنند و این امیر سبب کاهش اعتماد به نفس شده و بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد.

5- استفاده از داروهای جدید:

استفاده از داروها می توان میزان هورمون ها را تغییر دهد. این عامل هم بر روی لیبیدو تاثیر می گذارد و آن را کاهش می دهد. درمان مشکلات و بیماری های عفونی، که از بسیاری از مردم از داروها و قرص ها استفاده می کنند و یا استفاده از قرص های حاملگی، ضد افسردگی و ... سبب کاهش میل جنسی می شود.

حتی استفاده از قرص های ضد افسردگی رسیدن به ارگاسم را در زنان غیر ممکن می کند. اگر شما با شروع مصرف این داروها احساس کردید، که میل جنسی تان کاهش یافته است به دکتر کراجعه کنید.

6- حامله شدن:

برخی از زنان در دوران حاملگی احساس می کنند که میل جنسی شان افزایش یافته است. ولی آخرین مرحله به رابطه جنسی فکر می کنند. به همین دلیل در بسیاری از موارد، میل جنسی در عرض 9 ماه از بین می رود و لذا حاملگی بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل سردمراجی زنان در رابطه جنسی چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)