علل سردردهای صبحگاهی چیست؟

علل سردردهای صبحگاهی چیست؟

بعضی روزها که انسان از خواب بیدار می شود، احساس سردرد دارد. داشتن سردردهای صبحگاهی می توان نشانه و علائم برخی اختلالات و بیماری ها باشد، از این رو، اگر شما هم صبح بعد از بیدار شدن از خواب احساس سردرد دارید، حتما به دنبال علل و دلایل آن باشید و آن را ساده و بی اهمیت در نظر نگیرید.

اساسا انسان بعد از خواب و صبح که از خواب بیدار می شود، خود را با انرژی و سرحال احساس می کند. اما در برخی موارد انسان با سردرد از خواب بیدار می شود. سردردهایی که گاهی بسیار اذیت کننده و موجب ناراحتی هم می گردد. دانستن دلیل سردردهای صبحگاهی و تلاش برای رفع آنها می تواند برای حفظ سلامتی مهم و ضروری باشد. از جمله دلایل سردردهای صبحگاهی می توان موارد زیر باشد.

1- بی خوابی:

دیر خوابیدن، مشکل خواب و یا خوبیدن با ناراحتی، در طول خواب زود به زود از خواب بیدار شدن از علل و دلایل اصلی سردردهای صبحگاهی می باشد.

2- خوابیدن بیش از حد معمول:

خوابیدن زیاد هم می تواند از جمله علل و عوامل سر دردهای صبحگاهی باشد. طبق توصیه بسیاری از متخصصان زمان مفید و کافی برای خواب در طول شبانه روز هفت ساعت می باشد.

3- استفاده بالشت نامناسب:

در زمان خواب بهتر است از بالشتی استفاده کنید که راحت باشد، استفاده از بالشت های خیلی بزرگ و خیلی کوچک مضر است. چرا که می تواند بر روی گردن فشار آورد و در نتیجه این عمل، گردش خون در مغز به سختی انجام می شود. چنین شرایطی می تواند سردرد های صبحگاهی را به دنبال داشته باشد.

لازم است که بالشت هم عرض شانه ها انسان باید باشد و سر در زمان خواب نه به پشت و نه به جلو خم نشود.

4- جمع کردن و بستن مو در زنانی که موی بلند دارند:

برخی از بانوان به علت داشتن موی بلند، در شب برای بتر خوابید موهای خود را می بندند، بستن خیلی سفت موها، می تواند در زمان صبح موجب ایجاد سردرد شود.

5- خوردن زیاد غذا قبل از خواب:

6- تشنگی:

در زمان خواب تشنگی انسان زیاد می شود، تشنگی یکی از دلایل اصلی سردرد می باشد، متخصصان توصیه می کنند که قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب فورا یک لیوان آب میل کنید.

7- خروپف در زمان خواب:

در زبان علمی به خروپف و یا توقف تنفس (apnea) گفته می شود. افرادی که در خواب خروپف می کنند، تنفس شان به مدت چند ثانیه قطع می شود. در نتیجه به مغز اکسیژن خوب نمی رسد. لذا انسان در صبح خود را خسته احساس می کند و از سردرد اذیت می شود.

8- افسردگی:

این اختلال سنگین عصبی به صورت پنهای رشد می کند و به مدت طولانی می توان به رشد خود ادامه دهد. متخصصان برای افرادی که زود به زود دچار سردرد های صبحگاهی می شوند، هشدار می دهند که افسردگی می توان علامت یک بیماری باشد و بهتر است که این افراد به پزشک مراجعه نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علل سردردهای صبحگاهی چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)