علل دروغ گفتن کودکان | چرایی دروغ گفتن کودکان

علل دروغ گفتن کودکان | چرایی دروغ گفتن کودکان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/02

برخی از والدین از اینکه کودکانشان به آنها دروغ می گویند، ابراز نگرانی و ناراحتی می کنند، این والدین بدون اینکه به چرایی و دلیل دروغ گفتن کودکان خود توجه کنند، با فرزندان خود به تندی برخورد می کنند و سعی می کنند با دعوا کردن کودک را از دروغ گفتن دور نمایند، در حالی که دروغ گفتن کودکان یک روند طبیعی است و حل آنها به تنهایی امکان پذیر نیست و باید با کمک دوستان و آشنایان مانع از دروغ گفتن کودکان شد.

دروغ در والدین تاثیر می گذارد و با کودکی که دروغ می گوید، ارتباط بر قرار کردن بسیار سخت است. لازم به درک می باشد که، دروغ گفتن کودکان به صورت طبیعی به وجود می آید. چرا که کودک متوجه می شود که، اگر به پدر و مادر حقایق را بگوید، آنها عصبانی می شوند. به همین دلیل، تلاش می کند این حقایق را از آنها مخفی نماید. متوجه شدن این مسائل برای کودکان یک روند رشد طبیعی و نرمال می باشد، برای فرار از مشکلات به این راه متوسل شدن، خیلی بعید به نظر نمی رسد.

علل دروغ گفتن کودکان | چرایی دروغ گفتن کودکان

خیلی جالب است که، آنها این توانایی را دارند، که از وضعیت به وجود آمده، خارج شوند. اگر همه چیز به روال خود باشد، کودک برای محافظت از روابط دو جانبه و تلاش برای داشتن رابطه صمیمانه با والدین، بع دروغ متوسل می شود. این فهم و درک کودک معمولاً در 5 سالگی می تواند به رشد خود برسد. در قلب کودکان تمایل به شریک شدن با والدین به وجود می آید. این گونه، روابط آشفته برای کودکان یک مسئله مهم می باشد که کودک می خواهد آن را بشناسد، کودک سعی می کند که والدین او را بشنوند، او می خواهد با شما راحت باشد. کودک چیزی هایی را که احتمال جدا کردن آنها از والدین وجود دارد را نمی خواهد. او حتی بدون اینکه خودشان بخواهند، تمایل پیدا می کند که این مسائل را به شما بگوید. متوجه شدن این مسئله که پدر و مادر به حرف ها و سخنان او گوش نمی دهد، برای کودکان بسیار سنگین می باشد. تصور کنید، کودکتان به شما آنقدر وابسته است، که او می خواهد در مورد هر مسئله که در زندگی برای شما رخ داده است، با شما صحبت کند. می توان گفت که، کودکتان فرشته است، اما آیا از نیاتی که در سر وی وجود دارد، خبر دارید، اگر از این موضوع آگاه باشید، می توانید سختی ها را به راحتی پشت سر بگذارید.

در بین مردم مشکل آن است که، والدین با کودکانشان ارتباط عمیق و صمیمی برقرار نمی کنند. ما به کودکانمان به آسانی و بدون اینکه از ما بترسند، شرایطی را فراهم نمی کنیم، که آنها حرف دلشان را به ما بگویند. دروغ برای کودکان، مشکل اخلاقی و یا رفتاری نمی باشد. به تنهایی هم نمی توان، از پس دروغ بر آمد. این مشکل، بسته به روابط و مناسبات زوجین، روابط بین دوستان و سایرین باید حل شود. شناخت روابطه ها، شنیده شدن و نداشتن هیچ گونه راز عمیقی می تواند هر چیزی را حل کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3155
تعداد کل بازدیدها: 501130

نظرات کاربران

*