علل خیانت زنان | چرا زنان خیانت می کنند؟

علل خیانت زنان | چرا زنان خیانت می کنند؟

امروزه با توجه به تغییرات گسترده ای که در عرصه های مختلف زندگی به وجود آمده است، خیانت زنان به همسرانشان نسبت به گذشته زیاد شده است، هر روزه آمارهای مختلفی از خیانت زنان به همسران خود در فضای مجازی انتشار می یابند، علل خیانت زنان می تواند متفاوت باشد، ولی با این حال می توان به برخی از علل و دلایل که عمومیت دارد، اشاره کرد.

فریب دادن و خیانت در بین جمعیت های انسان از اولین روزهای آفرینش تا دوران ما به صورت گسترده وجود داشته و دارد. به همین دلیل یکی از بحث هایی که به صورت دائمی در بین متفکران مطرح بوده است علل . دلایل تمایل انسان به خیانت و فریب دادن است.

در دوره های معاصر یکی از دلایلی که خیانت در بین زنان افزایش یافته است، وارد شدن زنان به عرصه کار در اجتماع، شرکت کردن فعال در کارهای اجتماعی، توانایی ایستادن روی پای خود و آسان تر شدن برقراری رابطه با مردان می باشد.

البته خیانت بسته به افراد مختلف و طرز فکر آنها تغییر می کند. برای برخی تنها داشتن رابطه جنسی خیانت محسوب می شود و برای برخی دیگر دیدارهای مخفیانه، صحبت های آنلاین با جنس مخالف و یا احساسات عاطفی می تواند، نمونه خیانت باشد.

بر اساس ادبیات روانشناسان انسان های خیانت کار اساسا، دارای تیپ شخصیتی وابسته هستند. به دلیل تربیت ناصحیح در دوره کودکی، که در نتیجه آن شخص خود را بیش از اندازه دوست دارند و بیش از آنچه هست به خود اهمیت می دهد، این گونه افراد در دوره جوانی، به خیانت کردن بسیار تمایل پیدا می کنند. که از جمله دلایل اصلی این است که، این افراد خودشان را در مقایسه با دیگران برتر می دانند و هر زمان احساس می کنند که جایگزینی وجود دارد. این تیپ شخصیتی در کنار اینکه تمایل به خیانت دارد، در زندگی از تنها ماندن هم بسیار می ترسد، به همین دلیل تلاش می کنند عشق فعلی و روابط خود را محافظت کرده و نگه دارند.

در خیانت زنان هم دلایل فیزیکی و هم دلایلی عاطفی نقش بزرگی دارند. خیانت زنان در مقایسه با خیانت مردان اگر چه دارای نقطه های مشترکی است، اما به طور کلی زنان به چند دلیل اصلی خیانت می کنند.

1- حس انتقام گیری:

یکی از شایع ترین دلایل، حس انتقام گرفتن زنان می باشد. یعنی هر خانمی با متوجه شدن خیانت همسرش برای انتقام گرفتن از وی و تخلیه خود خیانت می کند و تلاش می کند به طرف مقابل خود را اثبات نماید. گاهی زنان این گونه خیات را تنها یکبار انجام می دهند و در برخی موارد تا زمان خیانت همسرشان آنها نیز به خیانت خود ادامه می دهند.

2- احساس خطر و تهدید از جانب دوستان:

از دلایل دیگر به دلیل تهدید از جانب دوست و تلاش برای اثبات خود می باشد. خانمی که زندگی اش از طرف دوست خود تهدید می شود، برای اینکه مجدد جلب توجه کند ممکن است به این روش دست بزند. در برخی موراد هم زنان به علت اینکه از همسر خود نمی توانند، لذت جنسی لازم را به دست آورند، دلیلی برای خیانت خود می دانند. یعنی خانمی که در اتاق خواب از طرف همسرش قانع نمی شود، احتمال اینکه با مردان دیگر ارتباط بر قرار کند زیاد است.

3- ترس از پیری:

یکی دیگر از عللی که خانم ها را به سمت خیانت پیش می برد، ترس از پیری است. خانمی که وارد میان سالگی می شود دوست دارد هنوز خود را جوان و خواستنی نشان دهد و تلاش می کنند خود را مانند سابق پر طرفدار و دوست داشتنی اثبات نماید. این دلیل خیانت بیشتر در سنین 30 – 35 و 40 سال خود را نشان می دهد. این گونه خانم بعد از اینکه خیانت کردن احساس پشیمانی و گناهکار بودن می کنند.

علل خیانت زنان | چرا زنان خیانت می کنند؟

4- تمایل به ماجراجویی:

یکی دیگر از علل و دلیل خیانت زنان تمایل زنان به ماجراجویی های جدید می باشد. گاهی مشاهده می شود که خانمی هایی که هر چیز برایشان تامین شده است و زنانی که از لحاظ مادی و معنی تنگناه و محدودیتی ندارند، تنها برای دوری از یکنواختی و تغییر زندگی خیانت می کنند.

خانم هایی که در این وضعیت قرار دارند برای خود تلاش می کنند دوستان جوان و کم سن و سال پیدا کنند. به این دلیل در بین علل خیانت این دلیل بیشتر می باشد.

5- کمبودهای معنوی:

خانم هایی که از زندگی هیچ خواسته ای ندارند، دائم با کمبودهای معنوی زندگی می کنند و خانم هایی که دوست دارند خودشان را از دیگران متفاوت کنند، هم پتانسلی خیانت بالایی دارند.

در دنیا درهم ترین و غیر قابل درک ترین منطق، منطق زنان محسوب می شود. به همین دلیل علل و دلایلی که موجب رفتارها و کردارهای زنان می شود را تشخص دادن و پیش بینی کردن بسیار سخت می باشد. به این دلیل روانشناس مشهور زیگموند فروید در مورد خانم ها گفته است: من 30 سال است که، در روانشناسی زنان تحقیق می کنم، اما هنوز هم سوالی است که نمی توانم جواب دهم، - و آن این است که زن چی می خواهد؟

برای اینکه تعداد خیانت ها را کمتر کرد و مانع از آنها شد، باید به تحکیم بنیاد خانواده پرداخت و نسل هایی را تربیت کرد که فریبکار و خود شیفته نباشند. در موراد عکس به علت عدم تامین احساسات کودکان، آنها تبدیل به زمینه های خیانت می شوند.

منبع: Dushunce.az

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2881
تعداد کل بازدیدها: 217185
علل خیانت زنان | چرا زنان خیانت می کنند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)