علل بی حسی و خواب رفتن دست ها | چرا برخی از مردم صبح ها که از خواب بیدار می شوند، دستشان بی حس می شود

علل بی حسی و خواب رفتن دست ها | چرا برخی از مردم صبح ها که از خواب بیدار می شوند، دستشان بی حس می شود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/19

برای بسیاری از ما این مساله ممکن است بارها پیش بیاید ک دست های ما برای چند لحظه بی حس شود و یا به خواب برود. اما اگر بی حسی دست ها مداوم باشد و تکرار شود، این می توان نشان دهنده بیماری و اختلالات مختلف در بدن باشد.

علل خواب رفتن دست ها در زمان خواب چیست؟ چرا بعضی از مردم موقعی که از خواب بیداری می شوند، دست های خود را احساس نمی کنند؟ دلیل خواب رفتن دست ها چیست؟ آیا خواب رفتن دست ها نشانه بیماری می باشد و یا مساله زیادی مهمی نیست؟

برای افرادی که دارای این مشکل می باشند، این سوالات و سوالات دیگری از این نوع مطرح می شود، برخی از مردم با تکرار وضعیت خواب رفتن دست ها احساس نگرانی می کنند و دوست دارند، هر چه زودتر دلیل و علل آن را اشکار نمایند در حالی که احتمال دارد برخی از مردم آن را زیاد جدی محسوب نکنند. ولی اگر دست ها شما زود به زود بی حس و به خواب می رود، بهتر است هر چه زود به فکر معالجه و درمان آن باشید و اصلا آن را طبیعی محسوب نکنید.

بسیاری از مردم ممکن است با این مشکل مواجه باشند، انسان در زمانی که صبح از خواب بیداری می شود، دست خود را احساس نمی کند. در دست احساس درد می کند. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، فورا نگران و دست پاچه نشوید، علل این می توان بسیار عادی و طبیعی باشد.

علل بی حس شدن و خواب رفتن دست ها مختلف می باشد. در بیشتر موارد به علت فرم نامناسب خوابیدن، گذاشتن بالشت بسیار بلند زیر سر، پوشیدن لباس های بسیار تنگ، انجام دادن کارهای فیزیکی سنگین و ... می تواند دلیل خواب رفتن دست ها باشد. اما در برخی موارد بی حس شدن دست ها می تواند، علائم و نشانه بیماری باشد.

اگر دست ها نه تنها در شب، بلکه در طول روز هم بی حس می شود. بی حسی دست ها طول می کشد. به صورت ناگهای بی حسی دست ها رخ می دهد، دست های به مرور ضعیف می شوند و علائمی مشابه به این ها وجود می آید. در چنین شرایطی حتما به دکتر مراجعه کنید. این علائم می تواند نشان دهنده هر گونه بیماری باشد. برخی از این بیماری ها عبارتند از:

1- سندرم تونل کارپ(Carpal tunnel syndrome):

به این سندرم، سندرم مچ دست هم می گویند، در این شرایط در دست ها درد و بی حسی ایجاد می شود. با گذر زمان انسان حرکات طبیعی دست خود را هم نمی تواند انجام دهد. با دست های خود چیزی را نمی تواند فشار دهد و غیره. این شرایط می تواند منجر به اختلالات و حتی می تواند سبب فلج شدن دست ها هم شود. در بسیاری از مواقع این اختلالات در افرادی که به کارهای کامپیوتری مشغولند و یا در خیاط ها، موسیقی دان ها، رنگرزها بیشتر دیده می شود.

2- بیماری ستون فقرات:

در این موقع عصب هایی که به سمت دست ها می رود و رگ های خونی تحت فشار قرار می گیرند و در نتیجه دست ها بی حس می شوند.

3- دیابت قندی:

4- کم خونی:

5- بیماری سیستم قلبی – عروقی:

6- بیماری سیستم عصبی:

با توجه به این بیماری ها، در صورت بی حس شدن زیاد دست ها و خواب رفتگی آن، حتما برای بررسی های بیشتر و تشخیص علل آن به پزشک مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277039

نظرات کاربران

*