علت علاقه به نمک در هنگام غذا خوردن | چرا میل به نمک خوردن داریم | دلیل زیاد نمک خوردن چیست

علت علاقه به نمک در هنگام غذا خوردن | چرا میل به نمک خوردن داریم | دلیل زیاد نمک خوردن چیست

در این مطلب ما در مورد علاقه افراد برای نمک زدن غذا و دلیل زیاد نمک خوردن را به شما عزیزان بیان گو می کنیم تا علت علاقه به نمک در هنگام غذا خوردن بدانید.

علت علاقه به نمک در هنگام غذا خوردن

مصرف بیش از حد نمک باعث اضافه وزن و بالا رفتن فشار خون و آسیب دیدن چشم ها و افزایش آب میان بافتها بدن از جمله مشکلاتی است که نمک علتش است متخصصان می گویند توصیه کردند که مقدار نمک مصرفی برای 2300 میلی گرم است. دلیل علاقه شما به نمک را در قسمت زیر بخوانید.

علت علاقه به نمک در هنگام غذا خوردن | چرا میل به نمک خوردن داریم | دلیل زیاد نمک خوردن چیست

چرا میل به نمک خوردن داریم

دلیل زیاد نمک خوردن چیست؟

دلیل زیاد نمک خوردن این است که شما ورزشکارهستید: اگر برای یک دوره طولانی بیشتر از یک ساعت ورزش کرده اید احتمالا میل تان به خوردن نمک بیشتر از روز های قبل شده است بدن شما در این ظرایط سدیم بیشتری را طلب می کند ودر صورت بی بهره ماندن از آن با مشکلاتی مثل سرگیجه گیجی و ضعف روبرومی شود اغلب افراد بعد از ورزش کردن مقدار زیادی آب می نوشند تا مایعات از دست رفته بدنشان را جایگزین کنند اما اغلب آنها فراموش می کنند که با تعریق بدن شان حجم زیادی سدیم را ازدست داده اند.
دلیل زیاد نمک خوردن این است که شما جنوبی هستید: ساکنین شهر های گرم یا کسانی که به خاطر کارشان در هوای گرم کار می کنند میل زیادی به مصرف نمک بیشتر دارند آنها هم درست مانند ورزشکاران و مدام با تعریق در گیر هستند و علاوه بر نیاز قابل توجهی که به نوشیدن آب بیشتر دارند تا سراغ نمکدان نروند بدن شان آرام نمی شود.


دلیل زیاد نمک خوردن این است که کلیه های تان خوب کار نمی کند : اگر به بیماری کلیوی دچارباشید احتمالا سدیم زیادی از طریق ادرار از بدن شما خارج می شود وبرای برگردان آن به بدن تان باید به سرغ نمکدان بروید این مشکل ممکن است سردرد ضعف شدید و احساس خستگی را در شما ایجاد کند ودر صورت ادامه پیدا کردنش حنما باید آن را با متخصصان در میان بگذارید.
دلیل زیاد نمک خوردن این است که داروهای دیورتیک مصرف می کنید : کسانی کخ مجبور به مصرف دارو های ادرار آور هستند با کاهش سطح سدیم بدن درگیر می شوند از آنجا که این داروها موجب افزایش حجم ادرار می شوندد بدن مصرف کنندگان شان میزان زیادی سدیم را از طریق ادرار از دست می دهد.


دلیل زیاد نمک خوردن این است که شما پیر شده اید : با بالا رفتن سن احتمالا نیاز بیشتری به مصرف نمک احساس می کنید افراد در میانسالی و پیری در صورت مصرف نمک بیشتر عملکرد ذهنی بهتری پیدا می کنند اما از آنجا که بالا رفتن سن با افزایش فشارخون هم همراه است بهتر است به جای مصرف خودسرانه سدیم بیشتر موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 138
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 52
تعداد کل بازدیدها: 15459


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)