علت بی اشتهایی کودکان | چرا کودکان بی اشتها می شوند | روش درمان بی اشتهای کودک

علت بی اشتهایی کودکان | چرا کودکان بی اشتها می شوند | روش درمان بی اشتهای کودک

 در این مطلب ما به شما علت بی اشتهای کودکان را بیان گو می شویم . غذا دادن به کودکان یک امر بسیار مهم است .

علت بی اشتهایی کودکان

یک نواختی غذا در اغلب موارد مادر ان بهطور پی درپی از یک نوع غذا که کودک نسبت به آن واکنش مثبتی دارد استفاده می کنند به عنوانمثال ممکن است کودک چون دو هفته فرنی را خورده است دیگر  آن را را نخورد که می توانید بایک وقفه یک هفته ای این غذا را دوباره به کودک خود بدهید و غذای دیگری جایگزین آن یک هفته کنید یا طرز تهیه آن را عوض کنید با شیر گاو درسته کنید یا غیره تا کودکتان میل به غذا خوردن داشته باشد.

علت بی اشتهایی کودکان | چرا کودکان بی اشتها می شوند | روش درمان بی اشتهای کودک

اگر به دلیل بی حوصلگی  غذا را با زور و اجبار به کودک بخورانید یا درهنگام غذا دادن به او توجه و محبت  کافی نثار فرزندش نکند باعث ایجاد بی میلی و دلزدگی  کودک از فرایند غذا خوردن می شود.

 چرا کودکان بی اشتها می شوند

کمبود آهن در کودکان باعث بی میلی در کودکان می شود بی میلی کودک به غذا ممکن است ریشه در کمبود آهن داشته باشد که ما از آن بی خبریم در این مورد باید با پزشک  کودکتان مشورت بگیرید.

خستگی وقتی کودک شما خوب نخوابیده باشد انتظار نداشته باشید میلی هم به غذا داشته باشد بهتراست ابتدا اجازه دهید  کودک خوب استراحت کند و سپس غذا دادن به او را امتحان کنید. باید  زمان و مکان مناسبی را برای غذا دادن به کودک  انتخاب کنید زمان بهتر است ثابت باشد ویک روال همیشگی را طی کند که بدن کودک به ان عادت کند خوردن غذا در محیطی که دمای مطلوب ندارد وبیش از گرم یا سرد است روی اشتهای کودک تاثیر می گذارد  در فصل بهار وتابستان برای غذا دادن کودکان رابه فضای باز ببریدو به آنها غذا بدهید تاثیر بسیار در اشتها و میل و رغبت آنها خواهد داشت.

علت بی اشتهایی کودکان | چرا کودکان بی اشتها می شوند | روش درمان بی اشتهای کودک

  روش درمان بی اشتهای کودک

یک متخصص ارشد تغذیه در این مورد توضیح داده است

کودکان از نه تا دوازده ماهگی دوست دارد که در فرآیند غذا خوردن دخیل باشد و خودش در این امر شرکت کند پس بهتر است مه موقع غذا دادن به کودک یک قاشق را نیز در اختیار او بگذاریم

نکته :  قاشق نرم که به لثه های کودک  آسیب نرساند تا همزمان که ما بع او غذا می دهیم بتواند در ظرف غذایش کمی بازی کند.

کودکان دراین سن دوست دارند غذا را بریزند  به صورت یا دستانشان واز این کار بسیار لذت می برند یا غذا رادر دستش فشرده و له می کند در مقابل این رفتار ها بهتر است عکس العمل خاصی نشان ندهید چون او در حال شناخت غذا وطی کردن روند تکامل است  این رفتار ها طبیعی است و نیازی به ناراحتی شدن شما نیست . تا دوازده ماهگی باتوجه به اینکه ما به بچه تغذیه تکمیلی می دهیم اضافه کردن انواع ادویه خصوصا نمک به طور کامل ممنوع است از شکر نیز در غذای کود استفاده نکنید تنها در صورت تمایل برای درست کردن فرنی کمی شکر به ان اضافه کنید. بچه ها معمولا  آرام تر از بزرگسالان غذا می خورند بنابراین انتظار نداشته باشید که کودک مانند شما پی درپی قاشق رابه دهان بگذارد. بچه های آرام  غذای بیشتری نسبت به بچه  فعال می خورند زیرا کودکی فعالیت بالای دارند دچار مشکل بیش فعالی هستند باید میزان غذای آن ها را کم و در مدت زمان کوتا به آن ها غذا داد. در کودک زیر یک سال که غذای کمی نیز مصرف می کند ممکن است کمی بی اشتها یی نسبت به انواع  تغذیه تکمیلی ایجاد شود این موضوع به چند دلیل ایجاد می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 128
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 44
تعداد کل بازدیدها: 11834


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)