علت برخورد کشتی ها چیست | چرا کشتی ها با هم برخورد می کنند؟

علت برخورد کشتی ها چیست | چرا کشتی ها با هم برخورد می کنند؟

برخورد کشتی یک تاثیر ساختار شکن بین دو کشتی یا یک کشتی و یک شناور مانند یک کوه یخ است. تصادفات کشتی در حوادث دریایی اهمیت خاصی دارند. زمانی که دو کشتی با یکدیگر تصادف می کنند و یا یک کشتی با یک جسم شناور برخورد می کنند می توانند تاثیرات سنگینی را چه برای یک کشور و حتی برای کشورهای همسایه داشته باشد . از این رو تصادف و برخورد کشتی ها یکی از مهمترین مواردی است که می توان به آن پرداخت.

در مقاله پیش رو برای شما مخاطبین گرامی توضیح می دهیم که چگونه می شود که کشتی ها با هم برخورد می کنند؟ آیا تصادف کشتی ها امری طبیعی است و یا اینکه به ندرت رخ می دهد؟

در زیر به برخی از دلایل اهمیت این موضوع اشاره می کنیم:

از دست دادن زندگی انسان ها و خدمه کشتی
تاثیرات زیست محیطی نشت نفت، به خصوص در مواردی که کشتی های بزرگ تانکر یک سوی قضیه باشند
پیامدهای مالی برای جوامع محلی نزدیک به حادثه
عواقب مالی برای صاحبان کشتی، به دلیل از دست دادن کشتی یا جریمه
آسیب به زیرساخت های ساحلی یا ساحلی، برای مثال برخورد با پل ها

همانند جاده ها که خطوط مخصوص به رانندگی در آن ها وجود دارد دریا ها نیز چنین خطوطی را براش کشتی رانی دارند. دقیقا همین خطوط برای هواپسما ها نیز در آسمان وجود دارد. اما در این مقاله به یک موضوع مهم می خواهیم بپردازیم که چرا کشتی ها با یکدیگر تصادف می کنند؟ 

حدود 10 روز پیش کشتی نفت کش سانچی و یک کشتی چینی به نام کریستال با یکدیگر برخورد نمودند که منجر به انفجار شدید و از بین رفتن کشتی سانچی شد. یکی از علت هایی که در مورد تصادف کشتی سانچی مطرح شد این است که هر دو کشتی قبل از برخورد سیگنالهایشان قطع شده است. 

اولین بار این خبر را وال استریت ژورنال مطح نمود. روزنامه وال استریت ژورنال در مقاله خود نوشت که قطع ارتباط راداری نفتکش ایرانی و کشتی چینی چند ساعت قبل از حادثه کشتی سانچی با کشتی کریتال رخ داده است. البته هیچ مقام چینی و ایرانی هنور این موضوع را تایید ننموده است. 

وال‌ استریت‌ ژورنال در مورد علت تصادف کشتی سانچی نوشت: نفت کش ایرانی سانچی و کشتی کریستال چینی روز 6 ژانویه 2018 از چند ساعت قبل از حادثه هیچ سیگنالی برای ایستگاه کنترل ترافیک دریایی ارسال نکرده بودند. این منابع ذکر کرده‌اند که مشخص نیست آیا سیستم شناسایی خودکار هر دو کشتی پیش از حادثه خاموش شده بود یا عملکرد آن مختل شده بود و یا اینکه ایستگاه کنترل ترافیک دریایی نتوانسته سیگنال آنها را دریافت کند. 

در هر صورت این می تواند یک از علت ها باشد که علت آن نیز حجم زیاد باری بوده است که در هر دو کشتی داشته اند. یکی دیگر از علت هایی که ممکن است کشتی ها به هم برخورد کنند این است که در مسیرهای پرتردد و آن هم در شب هنگام علت تصادف به دلیل شلوغی راه های آبی وجود دارد که امری ناگذیر است و نمی توان تصادف کشتی ها را امری عجیب و غریب دانست.

ما بر این باوریم که نظرات شما می تواند بر دانسته های ما بیافزاید در قسمت نظرات ما و خوانندگان محترم را از مطالب جدید تر خود آگاه سازید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
علت برخورد کشتی ها چیست | چرا کشتی ها با هم برخورد می کنند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)