علت بد اخلاقی هنگام گرسنگی | چرا هنگامی که گرسنگه هستیم عصبانی می شویم | رابطه گرسنگی و بد اخلاقی

علت بد اخلاقی هنگام گرسنگی | چرا هنگامی که گرسنگه هستیم عصبانی می شویم | رابطه گرسنگی و بد اخلاقی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/13

رابطه گرسنگی و بد اخلاقی ؟ در این بخش ما قصد داریم در مورد بد اخلاقی در هنگامی که گرسنه می شویم توضیحاتی بیان می کنیم  گاهی اوقات ممکن است انسان به علت مشغله شغلی فراموش کند چند ساعتی چیزی بخورد  یا از سر بی حوصلگی یکی از وعده های غذای روزانه خود نادیده بگیرید.

 چرا هنگامی که گرسنه می شویم بد اخلاق می شویم

غذا سوخت ساز مورد نیاز بدن را تامین می کند  و گرسنگی باعث بروز مشکلاتی در جسم شما می شود که از جمله این بدخلقی ناشی از گرسنگی یکی از پیامدهای گرسنگی بیش از اندازه است که دلیل آن رابیان می کنیم.
 
قوای ذهنی شما دچار افت  شدید می شود :  استاد دانشگاه  هاروارد  در مورد گفته است ؛ گلو کز سوخت اصلی مغز است که از طریق مواد غذایی مصرفی  به ویژه نمونه های سرشار از کربوهیدارت تامین می شود و هنگامی که کربوهیدارت های پیچیده  و میوه و سبزیجات  و غلات کامل مصرف نمی کنید  قند خون  شما افت می کند زمانی که این شرایط رخ می دهد توانایی شما برای تمرکز  وهوشیار باقی ماندن افت می کند .

 تمایل شدید به مصرف موادغذایی شیرین : هنگامی که قندخون افت می کند بدن انسان تمایل شدید به مصرف خوراکی های شیرین راتجربه می کند  به گفته  متخصص تغذیه در این شرایط  احتمال پرخوری برای  جبران کمبود کالری که در طول روز شکل گرفته  است افزایش می یابد مشکل بزرگی که مردم دراین شرایط وبا مصرف کربوهیدرات های ساده  قندها تجربه می کنند  این  است  که توجهی به مصرف چربی یا پروتئین نمی کند
مصرف بیش از حد کربو هیدارت ها اغلب به شکل گیری علائم جسمانی مانند نفخ  و یبوست و خستگی منجر می شود جای شگفتی نیست که تبدیل شدن  این کار به یک عادت نتیجه ای جز افزایش اضافه وزن همراه ندارد.

علت بد اخلاقی هنگام گرسنگی | چرا هنگامی که گرسنگی اعصبانی می شویم | رابطه گرسنگی و بد اخلاقی

هورمون های شما از کنترل خارج می شوند  :  سطوح هورمون هایی مانند گرلین که ا شتها راتحریک می کند  ولپتین که اشتها را سرکوب می کند دچار تغییر می شوند تا گرسنگی وسیری را به شما نشان دهند. اگر  این هورمون های مربوط به اشتها  رانادیده بگیرید  مغز سیگنال هایی رابه بدن ارسال می کند  تا  هورمون  های استرس شامل کورتیزال  و اپی نفرین ترشح شوند  که این شرایط یک واکنش جنگ یا گریز را موجب می شوند در  نتیجه هر چه بیشتر مضطرب می شوید شما باید هرچه سریع تر غذا بخورید زیرا در غیر این صورت افزون  بر احساس  اضطراب احتمالا  نشانه  های جسمانی ناخوشایندی  مانند لرز یا تعریق  را نیز را تجربه خواهد کرد

علت بد اخلاقی هنگام گرسنگی

دانشمندان از تکنیکی تا حدودی مبهم سوزن و عروسک وودو برای اندازه گیری تکانه های پرخاشگری استفاده کردند. همچنین آنها به شرکت کنندگان اجازه دادند با صدای بلند از طریق هدفون به همسر خود پرخاش کنند.پژوهشگران دریافتند شرکت کنندگانی با سطوح کمتر گلوکز سوزن بیشتری به عروسک می زنند و همچنین طولانی‌تر و با تکرر بیشتر به همسر خود پرخاش می کنند. این مطالعه واکنش بدخلقی ناشی از گرسنگی را ترسیم می کند که اساسا یک مکانیسم بقا محسوب می شود. برای اجداد دور ما غذا همواره به میزان فراوان در دسترس نبوده است و در همین راستا گروهی از مردم برای کسب منابع بیشتر به نبرد می پرداختند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 16
تعداد کل آرا: 119
تعداد کل بازدیدها: 72218

نظرات کاربران

*