علت، علائم، درمان قرمز شدن و سوختگی پاهای کودکان و نوزادان | اگزما (درماتیت آتوپیک)

علت، علائم، درمان  قرمز شدن و سوختگی پاهای کودکان و نوزادان | اگزما (درماتیت آتوپیک)

آیا کودک شما نیز بر روی پاهای خود جای سوختگی و التهاب دارد؟ آیا پوشک باعث قرمزی پاهای کودک شما می شود؟ مقاله زیر را بخوانید تا بدانید علت قرمز شدن و سوختگی پاهای کودکان و نوزادان چیست. بهترین شیوه برای درمان بثورات پزشکی نوزاد و کودک کدام است؟

راه حل و درمان خانگی بثورات پوستی کودک چیست. بهترین روش تسکین دهنده برای پوست تحریک شده نوزاد و کودک کدام است. این ها تقریبا همه سوالهایی است که مادران در ارتباط با خشکی و قرمزی پاهای بچه خود سوال می کنند. در این مقاله سعی می کنیم که به تمامی موارد بالا بپردازیم.
پاهای کوچک و چاق کودک ما می تواند بدلیل داشتن علائمی همچون چین های چاقی بهترین مکان برای بروز بثورات، خشکی و سوختن پوستی و سایر تغییرات هشدار دهنده باشد. اما نگران نباشید: بسیاری از این مناطق قرمز و سوختگی ها چیز مهمی نبوده و اکثر آنها جدی نیستند.
در این مقاله می خواهیم بیاموزید که چگونه از شر بروز چنین سوختگی های پوستی و بثورات رایج خلاص شویم .

اگزما (درماتیت آتوپیک)
اگزما چیست؟ تقریبا 20 درصد از کودکان به درماتیت آتوپیک و اگزما AKA، در جایی که پوست خشک بوده و ترک خورده و به یک زخم قرمز رنگ تبدیل شده است، دچار هستند.
یکی از علت های این نوع سوختگی پوست پروتئینی به نام فلیگارین بوده که به طور معمول از پوست محافظت می کند و به حفظ رطوبت و جلوگیری از تحریک کننده ها کمک می کند. زمانیکه کمبود فیلاگورین وجود دارد، آب به راحتی از پوست خارج شده و باعث خشکی و ترک می شود، به طوری که اجازه می دهد سموم خارجی را از بین ببرند و باعث تخریب بثورات شوند.
عوامل مؤثر برای سوختگی و قرمزی پاهای نوزادان عبارتند از پشم، گرما، یا مواد شیمیایی در صابون، عطر، لوسیون، و مواد شوینده. این موضوع معمولا در دوران شیردهی شروع می شود و بیش از نیمی از کودکان به آن مبتلا شده وعلائم را در اولین سال های زندگی و قبل از 5 سالگی دارند.

علائم درماتیت آتوپیک یا اگزمای آتوپیک
- صورتی و سرخ شدن قسمت های خشک پوست
- قسمت های سوختگی و خشک بشدن احساس خارش دارد
- اگر در قسمت سوختگی خارش ندارید پس اگزمای آتوپیک نیست

درمان سوختگی پوشک و قرمزی پاهای کودک
در زمان حمام، با استفاده از آب ولرم نه داغ، و با یک تمیز کننده (صابون نباشد) با ph خنثی آن را بشویید.
پاها و قسمت های ملتهب بچه را با حوله مالش ندهید و در عرض چند دقیقه حمام کردن را تمام نموده و آن را با پماد و کرم ضدعفونی کنید. اگر پوست ملتهب شده باشد، سعی کنید یک فنجان جو را در آب ریخته و بخورید تا تحریک را تسکین دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 176
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 212
تعداد کل بازدیدها: 76058
علت، علائم، درمان قرمز شدن و سوختگی پاهای کودکان و نوزادان | اگزما (درماتیت آتوپیک)
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)