علائم کمبود مواد غذایی در بدن انسان و راه جبران آن (همراه فیلم)

علائم کمبود مواد غذایی در بدن انسان و راه جبران آن (همراه فیلم)

بدن ما از انواع مواد از جمله ویتامین ها، پروتئین ها و دیگر املاح و مواد معدنی تشکیل شده است. کمبود این مواد می تواند نشانه ای را در بدن ما ایجاد کند که نشان دهد ما این ماده را در بدن کم داشته و باید با خوردن برخی غذاها، میوه ها و سبزیجات این کمبود مواد و ریز مغذی در بدن را جبران کنیم. نشانه های کمبود این مواد غذایی ممکن است بصورت تمایل و دوست داشتن خوردن یک غذا یا خوراکی نشان داده شود که البته ممکن است خوردن زیاد آن غذا برای ما مناسب نباشد. در زیر به شما می گوییم که میل داشتن کدام خوردنی یا غذا نشان دهنده کمبود کدام ویتامین یا ماده در بدن است که شما می توانید با خوردن یک غذا، خوراکی، میوه یا سبزیجات مفید تر کمبود این ماده در بدن را جبران کنید.

اگر دلتان شکلات می خواهد نشان دهنده این است که بدن شما کمبود منیزیوم دارد و ماده منیزیوم در مواد غذایی مفیدی مانند آجیل، تخم آفتابگردان و نخود وجود دارد.

اگر دلتان نان می خواهد نشان دهنده این است که بدن شما نیتروژن کم دارد. نیتروژن در گوشت های قرمز، ماهی ها و انواع آجیل مانند پسته، فندق و بادام وجود دارد.

اگر دلتان چیزی شیرین می خواهد بدنتان کمبود گلوکز دارد که این نوع قند در غذاهای مفیدی مانند عسل، سیب، فلفل، انواع توت و انگور وجود دارد.

اگر تمایل به مواد غذایی چرب داشتید، نشان دهنده این است که بدنتان کمبود کلسیم دارد که این ماده در غذاها و سبزیجاتی مانند شیر، انواع نان مخصوصا نان های غنی شده، نخود، انواع کلم و کاهو وجود دارد.

اگر هوس پنیر کردید نشان دهنده این است که بدن شما فسفر کم دارد، فسفر به در مواد غذایی مانند تخم مرغ، سیر، ذرت(بلال) به مقدار زیادتر وجود دارد.

اگر شما غذای کباب کرده یا دودی می خواهید، بدن شما کمبود کلسترول دارد که این ماده در زیتون، انبه، آووکادو و انواع گوشت فراوان وجود دارد.

اگر هوس ترشیجات یا مرکبات کردید، بدن شما کمبود ویتامین ث دارد که این ماده در انواع مرکبات بویژه لیمو ترش و شیرین، توت فرنگی و گل کلم وجود دارد.

البته این مواد در بسیاری از گیاهان، میوه جات و سبزیجات وجود دارند که مصرف منظم آنها می تواند کمبود آنها را در بدن شما جبران کند. خوراکی هایی که بالا گفته شد مواد غذایی و معدنی را بیشتر دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 51
تعداد کل آرا: 663
تعداد کل بازدیدها: 69987


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)