علائم و نشان های سرطان های سر و گردن کدامند؟ چگونه بفهمیم سرطان دهان، گلو، حنجره یا بینی داریم؟

علائم و نشان های سرطان های سر و گردن کدامند؟ چگونه بفهمیم سرطان دهان، گلو، حنجره یا بینی داریم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/27

علائم و نشانه های سرطان های سر و گردن معمولا با یک زائده یا غده به همراه درد/سوزشی که خوب نمی شود، نشان داده می شود. برای مثال در سرطان گلو، گلو دردی که هیچگاه خوب نشود، مشکل در قورت دادن یا تغییر و سخت شدن صدا از جمله نشانه های سرطان گلو هستند. در زیر علائم مربوط به هر کدام از سرطان های قسمت های مختلف سر و گردن توضیح داده می شوند.

علائم و نشانه های سرطان های حفره دهانی معمولا با یک زائده قرمز یا سفید روی لثه ها، زبان، لایه زیر گونه ها، ورم روی فک که در افراد دارای دندان مصنوعی مانع قرار گرفتن درست دندان مصنوعی می شود، خونریزی یا درد غیر معمول در دهان از جمله نشانه های سرطان های حفره دهانی هستند.

علائم سرطان های حلق/گلو: مشکل در نفس کشیدن یا صحبت کردن، درد در هنگام قورت دادن غذا، درد در ناحیه گردن یا گلو که از بین نمی رود، سردردهای هر از گاهی، درد یا زنگ زدن در گوش و مشکل در شنیدن از جمله نشانه ها و علائم سرطان حلق یا سرطان گلو هستند.

علائم سرطان حنجره: شایع ترین علامت و نشانه سرطان حنجره، درد در هنگام قورت دادن غذا و گوش درد است.

علائم سرطان های سینوس و حفره بینی: مسدود شدن سینوس ها یا تمیز/صاف نشدن آنها، عفونت های مزمن سینوس ها که به درمان با آنتی بیوتیک ها هم جواب نمی دهند، خونریزی از بینی، سردرد های متناوب، ورم یا مشکل در قسمت چشم ها، درد در قسمت بالای دندان ها یا مشکل در قرار دادن دندان های مصنوعی از جمله علائم و نشانه های سرطان های سینوس و حفره بینی هستند.

علائم و نشان های سرطان های سر و گردن کدامند؟

 

علائم و نشانه های سرطان های غدد بزاقی: ورم زیر گونه ها و در استخوان فک، بی حسی یا ناتوانی در حرکت دادن ماهیچه های صورت یا درد در ناحیه صورت، گونه ها یا گردن که در طولانی مدت هم از بین نمی روند از جمله شایعترین نشانه ها و علائم سرطان های سر و گردن هستند.

منبع: cancer.gov و دیگر وبسایت های علوم پزشکی

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3714
تعداد کل بازدیدها: 1339617

نظرات کاربران

*