علائم و نشانه های واژینیتیس یا عفونت مهبلی کدامند؟

علائم و نشانه های واژینیتیس یا عفونت مهبلی کدامند؟

در مقاله واژینیتیس یا عفونت مهبل چیست؟ در خصوص واژینیتیس یا عفونت مهبلی توضیح داده شد و در مقاله علل و عوامل ایجاد کننده واژینیتیس یا عفونت مهبل در خصوص علل و عوامل ایجاد کننده واژینیتیس یا عفونت مهبلی نکاتی ذکر شد. در ادامه در این مقاله برخی از علائم و نشانه هایی که در زنان مبتلا به واژینیتیس یا عفونت مهبلی بروز می کند، ذکر می شوند.

لازم به ذکر است که واژینیتیس یا عفونت مهبلی همانطور که در مقالات فوق الذکر بیان شد، انواعی دارند و متعاقبا علائم و نشانه های واژینیتیس یا عفونت مهبلی به نوع عفونت مهبلی/عفونت واژنی بستگی دارد. در زیر علائم هر نوع از واژینیتیس یا عفونت مهبلی به تفکیک بیان می شوند.

واژینوسیس باکتریال(Bacterial Vaginosis) معمولا با علائمی همچون ترشح مواد نازک و شیر مانند از واژن که بویی شبیه بوی ماهی دارند خود را نشان می دهد. همچنین این نوع از واژینیتیس یا عفونت مهبلی ممکن است با خارش همراه باشد. بسیاری از زنان هم علائمی از این عفونت نداشته و تنها با روش ها و تست های تشخیصی این نوع از عفونت های مهبلی تشخیص داده می شوند.

عفونت کاندیدا یا مخمری که با علائمی همچون خروج یک مایع سفید و ضخیم از واژن که به پنیر شباهت دارد، خود را نشان می دهد. این ماده ترشح شده می تواند روان بوده و هیچ بویی نداشته باشد. عفونت مهبلی مخمری معمولا سبب می شود که واژن و ولو(vulva) خارش داشته باشند و سرخ شوند.

تریکومونیاسیس(Trichomoniasis) با علائمی همچون خارش، سوزش و درد در ناحیه واژن و ولو و همچنین سوزش هنگام ادرار کردن خود را نشان می دهد. در بعضی از زنان یک مایع کف مانند سبز و خاکستری که بوی بدی هم می دهد از واژن آنها خارج می شود. در بسیاری از زنان هم این نوع عفونت مهبلی علائمی از خود نشان نمی دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
علائم و نشانه های واژینیتیس یا عفونت مهبلی کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)