علائم و نشانه های ناکارآمدی جنسی کدامند؟ چگونه می توان ناکارآمدی جنسی را درمان کرد؟

علائم و نشانه های ناکارآمدی جنسی کدامند؟ چگونه می توان ناکارآمدی جنسی را درمان کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/18

ناکارآمدی جنسی در مردان و زنان می تواند به وجود آید، که سیبب ناراحتی و اذیت زوجین می گردد، نارکارآمدی جنسی علائم و نشانه های مختص به خود دارد، که در صورت تشخیص درست می توان ان را درمان و اصلاح نمود. لذا در این مطلب علائم و نشانه های ناکارآمدی جنسی را تقدیم شما می کنیم.

برخی از مردم این گونه فکر می کنند، که ناکارآمدی جنسی در زنان یعنی اینکه در زمان داشتن رابطح جنسی آنها به ارگاسم نمی رسند. لاکن این برداشت اشتباهی می باشد. چرا که ارگاسم در زنان با ناکارآمدی جنسی متفاوت می باشد. برخی از زنان در رابطه جنسی احساس خوبی ندارند، ولی به آن مانند یک وظیفه زنانه نگاه می کنند. در برخی دیگر از زنان رابطه جنسی احساسات خوشایندی به وجود می آورد. برخی دیگر از زنان هم تنها در زمان خواب است، که ارگاسم را تجربه می کنند. در برخی موارد هم علت اینکه زنان به ارگاسم نمی رسند، مربوط به این می شود که همسران این زنان توانایی رساندن آنها به ارگاسم را ندارند.

در درجه اول این گونه حساب می شود که زنان دچار ناکارآمدی جنسی نیستند، بلکه مردان توانایی و مهارت لازم را ندارند. امروزه این موضوع مورد تصدیق قرار گرفته است. یعنی در زنان ممکن است ناکارآمد جنسی وجود نداشته باشد ولی مردان ناآگاه، تنبل و بی تجربه باشند.

تعداد زیادی از زنان اعلام کرده اند که، در زمان قاعدگی آنها بیشتر از رابطه جنسی لذت می برند. تا اینکه رابطه جنسی در زمان های دیگر داشته باشند. آمارها نشان می دهد، برخی از زنان در دوران قاعدگی رابطه جنسی دارند. از این رو، زنانی که در این دوران رابطه جنسی دارند در مقایسه با سایر زنان سه برابر بیشتر احتمال ابتلا به ناکارآمدی جنسی را دارند.

حدودا در نصفی از زنان حساسیت ناحیه شهوانی به ویژه کلیتوریس و واژن کمتر می باشد. این زنان می گویند که، ارگاسم تنها در زمانی به وجود می آید، که همسرانشان با انگشت آنها را تحریک نماید. برای رفع مشکل عدم تمایل به رابطه جنسی زوجین می توانند با صحبت کردن صمیمی آن را بر طرف نمایند. در این شرایط بهتر است صحبت ها در مورد روابط جنسی و ارتباط داشتن با هم باشد. فراموش نکنید که مساله اصلی این است که خودمان را کامل احساس کنیم. علاوه بر این تربیت هم نقش بزرگی دارد. در بچه های دختر برای این که اطلاعات جنسی درست پاسخ داده شود، لازم است که مادر بعد از سه سالگی به آن توجه زیادی داشته باشد.

نبودن ارگاسم در زندگی زنان برای سلامتی آنها، به ویژه بر روی سلامتی جسمی زنان تاثیر می گذارد. سر درد های زود به زود و پیری زودرس از علائم و نتایج آن می باشد. ناکارآمدی جنسی زنان هم در مردان تاثیرات منفی دارد. در چنین شرایطی سبب تضعیف توانایی جنسی مردان می شود و مشکلات جسمی به وجود می آورد.

- تشخیص ناکارآمدی جنسی و معالجه آن:

برای تشخیص این بیماری تنها باید پزشک متخصص بعد از انجام آزمایشان زنانه آن را مشخص نماید و لازم است انسان علل مخفی این بیماری را کشف کند. این وضعیت یک اختلال مادر زادی نیست و می توان آن را اصلاح کرد. بعد از تشخیص علل و دلایل ناکارآمدی جنسی نیاز است که آن را درمان نمود. اگر بیماری علل فیزیکی دارد با معالجه آن بیماری از بین می رود.

ناکارآمدی جنسی که در نتیجه اختلال فیزیکی به وجود می آید برای درمان نیاز به زمان و خواست و اراده زنان دارد. در بسیاری از موارد برای رفع این بیماری بهترین روش تغییر شرایط و محیط رابطه جنسی می باشد. بودن آب و هوای رومانتیک، موسیقی زیبا، استراحت با هم، رخت خواب مناسب، لباس زیرهای تحریک کنند و ... مناسب می باشند. در چنین شرایطی علاقه زوجین به هم، محبت کردن به یکدیگر، بغل کردن همدیگر و ... تاثیرگذار است.

ولی اگر با انجام این روش ها ناکارآمدی جنسی برطرف نشد، لذا در صورت نیاز لازم است برای زوجین معاینات پزشکی انجام شده و از دارو استفاده نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302995

نظرات کاربران

*