علائم و نشانه های عفونت دستگاه یا مجاری ادراری

علائم و نشانه های عفونت دستگاه یا مجاری ادراری

در مقاله عفونت دستگاه و مجاری ادراری زنان چیست و چگونه ایجاد می شود؟ در مورد عفونت دستگاه یا مجاری ادراری توضیح داده شد. در این مقاله در مورد علائم و نشانه هایی که در زنان مبتلا به عفونت دستگاه ادراری بروز می کند، توضیح داده می شود.

ابتدا لازم به ذکر است که هر زنی که به عفونت دستگاه/مجاری ادراری مبتلا است علائم و نشانه هایی از خود بروز نمی دهد. اما بیشتر افراد مبتلا به عفونت دستگاه ادراری یک یا چند نشانه زیر را گزارش کرده اند:

  • درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
  • زیاد ادرار کردن یا نیاز سریع به ادرار کردن(ضمن اینکه در هر بار ادرار کردن مقدار کمی ادرار خارج می شود)
  • ادرار شیری، کدر، تیره، خونی یا بدبو
  • درد در ناحیه پایین شکم یا پایین کمر
  • تکرر ادرار یا خارج شدن کنترل نشده ادرار که بعضا می تواند با انجام اعمالی مانند خندیدن، سرفه کردن و دویدن اتفاق بیافتد.
  • زنان حامله به دلیل تغییرات در موقعیت رحم در هنگام حاملگی احتمال بیشتری در ابتلا به عفونت دستگاه ادراری دارند. بعلاوه، زنان حامله احتمال ابتلا به عفونت کلیه ناشی از عفونت دستگاه ادراری بیشتر از مردان دارند. بنابراین توصیه می شود که زنان حامله بطور منظم به متخصص زنان و زایمان و پزشک خود برای بررسی ها مراجعه کنند.

برخی از زنان ممکن است علائم متفاوتی از عفونت دستگاه ادراری بروز دهند که در زیر این علائم شرح می شوند:

زنانی که کاتتر(دستگاه خارج کننده ادرار از مثانه) دارند به احتمال زیاد اگر به عفونت دستگاه ادراری مبتلا شوند، احساس تب کرده و این می تواند نشانه این باشد که عفونت به کلیه ها هم رسیده است.

زنان مسن یا پیر اگر به عفونت دستگاه/مجاری ادراری مبتلا شوند به احتمال زیاد احساس خستگی، ضعف، لرزش کرده و ماهیچه هایشان درد داشته و در ناحیه شکمی احساس درد می کنند. در زنان پیر ممکن است عفونت دستگاه ادراری به یک عفونت کلی بدن به نام سپسیس تبدیل شود.

در پایان باید این نکته ذکر شود که برخی از زنان ممکن است علائمی شبیه به عفونت دستگاه ادراری داشته باشند که البته این علائم ناشی از عفونت نباشد. برای مثال این علائم ممکن است ناشی از استفاده از مایعاتی مانند سوپ یا غذایی که محرک بوده است، شود. اگر این علائم ناشی از این عوامل باشند سریع از بین می روند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
علائم و نشانه های عفونت دستگاه یا مجاری ادراری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)