علائم و نشانه های سندرم ترنر

علائم و نشانه های سندرم ترنر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/30

در مقاله ..... درمورد سندرم ترنر و اینکه به چه دلیل ایجاد می شود، توضیح داده شد. در این مقاله در مورد علائم، نشانه ها و عوارض سندرم ترنر(Turner Syndrome) توضیح داده می شود.

بسیاری از دختران مبتلا به سندروم ترنر وارد مرحله بلوغ نمی شوند مگر اینکه هورمون درمانی شوند و بیشتر آنان قادر به بارور شدن نیز نمی باشند. تعداد کمی از زنان مبتلا به سندروم ترنر عملکرد تخمدان شان در اوایل سن بلوغ معمولی است. حدود 30 درصد از زنان مبتلا به سندرم ترنر پوسته زیادی در روی گردن یا خط مو کوتاهی در پشت گردن دارند. پف کردن یا تورم دست ها و پاها، ناهنجاری های اسکلتی و مشکلات کلیه از دیگر عوارض و علائم سندروم ترنر هستند. یک سوم تا نیمی از افراد مبتلا به سندرم ترنر نیز با مشکلات قلبی به دنیا می آیند، مانند نازک شدن آئورت های خارج شده از قلب یا ناهنجاری دریچه هایی که آئورت را متصل می کند.

بسیاری از دختران و زنان مبتلا به سندرم ترنر توانایی ذهنی/هوش معمولی دارند. تاخیر در رشد، ناتوانی در یادگیری غیرکلامی، مشکلات رفتاری هم از دیگر عوارض سندرم ترنر هستند.

فهرستی از علائم و نشانه های سندرم ترنر در زیر آورده شده اند:

کوتاهی قد، ادم لنفاوی(Lymphedema) یا تورم دست ها و پاها در نوزادان، بزرگ شدن سینه و نوک سینه هایی که از یکدیگر فاصله دارند، خط مو عقبی پایین، گوش های کوتاه شده، عقیم شدن، از بین رفتن تخمدان ها، نداشتن دوره قاعدگی، افزایش وزن/چاقی، کوچک شدن ناخن ها، تغییرات در ویژگی های صورت، متورم و بزرگ شدن گردن، تنگی دریچه آئورت، کلیه نعل اسبی، مشکلات بینایی، عفونت گوش و از دست دادن شنوایی، نسبت بالای دور کمر به باسن و مشکلات عصبی.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 387
تعداد کل آرا: 4094
تعداد کل بازدیدها: 1674996

نظرات کاربران

*