علائم و نشانه های سرطان پستان کدامند؟

علائم و نشانه های سرطان پستان کدامند؟

یکی از بیماری ها و سرطان های شایع در میان زنان، سرطان پستان می باشد که بسیاری از زنان در طول زندگی خود به آن دچار می شوند، به ویژه سرطان پستان در زنان بالای چهل سال بیشتر به وجود می آید، این سرطان می تواند علائم و نشانه های مختلف داشته باشد که برخی از آنها را در ادامه تقدیم شما می کنیم.

در تمام دنیای یکی از سرطان های شایع در میان زنان، سرطان پستان می باشد. در حال حاضر، اگر سرطان پستان در مراحل اولیه خود مشخص و آشکار شود به راحتی و به صورت کامل قابل درمان می باشد. هیچ زنی در دنیا از سرطان پستان در امان نیست. این مطلب را هر زنی باید بداند و به وضعیت سینه های خود به صورت همیشگی و مداوم نظارت داشته باشد. در صورتی که در پستان های خود تغییراتی را احساس کرد، باید حتما به ماموگرافی (Mammography) مراجعه کرد. از جمله تغییراتی که در پستان به وجود می آید و می تواند نشانه سرطان باشد عبارتند از:

1- تغییر در فرم و شکل سینه ها و پستان ها، اندازه پستان و تغییر در وضعیت عمومی آن برای نمونه بزرگ شدن، کوچک شدن، نامتقارن شدن پستان ها و ...)؛

2- به وجود آمدن آکنه و جوش بر روی پستان و یا لکه های سرخ رنگ در پستان؛

3- به وجود آمدن دونه ها و گوله های ریز در پستان و در زیر پوست؛

4- ورم در ناحیه زیر بغل؛

5- تغییر در اندازه و فرم نوک پستان؛

6- دردهای مکرر و زود به زود در پستان ها و زیر بغل ها؛

7- به وجود آمدن برآمدگی و سفت شدگی بر روی پستان؛

8- تغییر بر روی پوست پستان ها مانند سرخ شدن، به وجود آمدن لکه هایی مانند پوست پرتغال بر روی پوست پستان)؛

لازم است مد نظر داشته باشید که، در اوایل بیماری زن هیچ گونه دردی را احساس نمی کند، به همین دلیل تغییرات به وجود آمدن در پستان های خود را جدی نمی گیرد.

در به وجود آمدن سرطان پستان عوامل ارثی و ژنتیکی نقش بزرگی دارند. علاوه بر این، اضاف وزن، بی تحرکی استفاده از مشروبات الکلی، برخی بیماری های ناخوشایند پستان، سن (که در زنان بالا 40 سال) می توانند از عوامل ایجاد سرطان پستان باشند.

لازم است مد نظر داشته باشید که، در موارد بسیار نادر سرطان پستان در مردان هم به وجود می آید. به همین دلیل مردانی هم که موارد گفته شده در بالا را در خود مشاهده کردند، حتما برای بررسی بیشتر و انجام ازمایشات به دکتر مراجعه نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
علائم و نشانه های سرطان پستان کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)