علائم و نشانه های سرطان دهانه رحم یا گردن رحم کدامند؟

علائم و نشانه های سرطان دهانه رحم یا گردن رحم کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/30

در مقاله سرطان دهانه رحم چیست و انواع سرطان دهانه رحم کدام است؟ درخصوص سرطان دهانه رحم(Cervical cancer) و انواع سرطان دهانه رحم توضیح داده شد. همچنین در مقاله عوامل ریسکی و علل ایجاد و ابتلا به سرطان دهانه رحم یا گردن رحم درخصوص عوامل ریسکی و افزایش دهنده احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم و علل ابتلا به سرطان دهانه رحم توضیح داده شد. در این مقاله درخصوص علائم و نشانه های سرطان دهانه رحم توضیح داده می شود.

معمولا زنانی که سرطان دهانه رحم اولیه یا سلول های پیش سرطانی دهانه رحم دارند، نشانه خاصی ندارند. متاسفانه نشانه های سرطان دهانه رحم هنگامیکه این سلول های سرطان حالت تهاجمی و پیشرفته می گیرند و به بافت های نزدیک سرایت کرده اند، خود را نشان می دهند. رایجترین علائم سرطان دهانه رحم شامل موارد زیر می شوند:

  • خونریزی غیرمعمول از مهبل، خونریزی پس از یائسگی، خونریزی بین دوره های قائدگی و داشتن دوره های قائدگی طولانی تر از میزان معمول از جمله نشانه های سرطان دهانه رحم هستند.
  • ترشحات غیرمعمول از واژن که ممکن است حاوی خون نیز باشند که بین دوره های قائدگی یا بعد از یائسگی روی می دهند.
  • درد هنگام رابطه جنسی

در نهایت این نکته باید ذکر شود که علائم و نشانه های فوق الذکر ممکن است به دلایل بیماری یا مشکلاتی غیر از سرطان دهانه رحم خود را نشان دهند. برای مثال ممکن است درد یا خونریزی از واژن ناشی از عفونت باشد. اما در هر صورت اگر این نشانه ها را دارید، بهتر است به یک پزشک متخصص رجوع کنید. به این نکته هم توجه کنید که بی توجهی به برخی از علائم و نشانه های سرطان ها از جمله سرطان دهانه رحم می تواند منجر به رشد و گسترش سرطان دهانه رحم شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 358
تعداد کل آرا: 3777
تعداد کل بازدیدها: 1386139

نظرات کاربران

*