علائم و نشانه های سرطان آپاندیس و روش های تشخیص و درمان سرطان آپاندیس

علائم و نشانه های سرطان آپاندیس و روش های تشخیص و درمان سرطان آپاندیس

در مقاله سرطان آپاندیس چیست؟ انواع سرطان آپاندیس کدامند و علل ابتلا به سرطان آپاندیس کدامند؟ درخصوص سرطان آپاندیس و انواع سرطان آپاندیس و علل ابتلا به سرطان آپاندیس توضیح داده شد. در این نوشته سعی می شود که برخی از علائم و نشانه های سرطان آپاندیس و روش های تشخیص و درمان آپاندیس توضیح داده شوند.

علائم زیر معمولا در افراد مبتلا به سرطان آپاندیس مشاهده می شود، اما ممکن است افرادی به سرطان آپاندیس مبتلا باشند، اما هیچکدام از این نشانه ها را نداشته باشند.

آپاندیسیت(Appendicitis): التهاب ناگهانی آپاندیس، آب آوردن شکم، بزرگ شدن شکم، درد در ناحیه شکم یا لگن، بزرگ شدن سایز کمر، تغییر در کار روده ها، ناباروری.

روش های درمان سرطان آپاندیس

برای درمان سرطان های آپاندیس با توجه به نوع سرطان و شدت گسترش آن از روش های رایج درمان سرطان ها مانند جراحی، شیمی درمانی یا اشعه درمانی استفاده می شود.

در روش های جراحی برای درمان سرطان آپاندیس از یکی از روش های زیر استفاده می شود:

آپندکتومی(Appendectomy) که به معنای درآوردن آپاندیس است و برای سرطان های آپاندیس با غده های کمتر از 1.5 سانتی متر استفاده می شود.

همیکولکتومی(Hemicolectomy): در این روش بخشی از روده نزدیک به آپاندیس برداشته می شود و برای غده های سرطانی بزرگتر از 2 سانتی متر که از نوع کارسینوید نیستند، استفاده می شود. ممکن است رگ ها و غدد لنفاوی نزدیک به آن نیز برداشته شود.

روش جراحی توده برداری(Debulking surgery): در این روش جراحی برای درمان سرطان آپاندیس تا جای ممکن توده سرطانی آپاندیس برداشته می شود. بعضا شیمی درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی باقی مانده نیز انجام می شود.

برداشتن صفاق/پریتونئوم(Peritoneum): صفاق غشا نازکی است که حفره شکمی و بخشی از لگن را می پوشاند و محافظت می کند. در روش برداشتن صفاق که تنها برخی از پزشکان جراح انجام می دهند، نوعی مداخله و درمان تهاجمی است که در مواردیکه سرطان آپاندیس در ناحیه شکمی گسترش یافته است مورد استفاده قرار گرفته و در واقع غشا صفاق برداشته می شود.

در روش های شیمی درمانی برای درمان سرطان آپاندیس هم از دو روش محلی یعنی تمرکز روی ناحیه سرطانی یا روش سیستماتیک که شیمی درمانی از طریق جریان خون انجام می گیرد، استفاده می شود.

در روش اشعه درمانی برای درمان سرطان آپاندیس از اشعه پرتوان ایکس(high energy X-rays) برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود.

منبع: Cancer.net و دیگر وبسایت های علوم پزشکی

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
علائم و نشانه های سرطان آپاندیس و روش های تشخیص و درمان سرطان آپاندیس
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)