علائم و نشانه های اولیه بیماری سرطان کدامند | پنج علامت اصلی و اولیه بیماری سرطان

علائم و نشانه های اولیه بیماری سرطان کدامند | پنج علامت اصلی و اولیه بیماری سرطان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/08

به عقیده پزشکان زود تشخیص داده شدن بیماری کمک بسیاری برای درمان آن می کند ، چرا که درمان در مراحل اولیه بیماری اسانتر و بیشتر موفقیت آمیز می باشد، به همین دلیل عقیده بر این است که بسیاری از بیماری های سرطان اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان می باشند، برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه بهتر است به علائم و نشانه های آن توجه کنید.

همه انواع سرطان ها، که در دنیا و در بین مردن شیوع یافته است، اگر به موقع شناسایی و درمان نشوند، درمان آنها در مراحل پیشرفته با مشکل مواجه شده و سخت تر می شود. به همین دلیل در مراحل اولیه ابتلا به بیماری متوجه شدن آن بسیار مهم و حیاتی می باشد. اما برای اینکه بیماری سرطان را در مراحل اولیه خود تشخیص داد، چکار می توان کرد؟ علائم و نشانه های بیماری سرطان کدامند؟ گاهی بسیاری از ما، تغییراتی که به صورت بی دلیل در بدنمان ایجاد شده را جدی نمی گیریم، در حالی که همین تغییرات می تواند علامت و نشانه سرطان باشد؟ برخی از هشدارها و پیام هایی که بدن می دهد، حتمال دارد، علائم اولیه سرطان باشد؟ آیا از این علائم و نشانه ها خبر دارید؟ اگر علائم اولیه بیماری ها از جمله بیماری سرطان را بندانید، می توانید از مشکلات عمیق و بزرگ در آینده جلوگیری کنید. از جمله علائم و نشانه های اولیه بیماری سرطان عبارتند از:

1- سرفه های مداوم و طولانی:

اگر در شما سرفه طولانی مدت است و مداوم ادامه دارد، حتما به پزشک مراجعه کنید. این می توان نشانه وجود مشکل و بیماری در ریه ها و یا سرطان کبد باشد.

2- خروپف کردن همیشگی:

خروپف کردن مداوم و همیشگی، می تواند نشانه و علامت گرفتگی دماغ باشد، اما لازم است، دقت داشته باشید که، در عین حال، خروپف می تواند علائم و نشانه برخی بیمارهای جدی هم باشد.

3- خستگی مداوم:

خستگی مزمن و بی حالی، معمولا می تواند، علامت کمبود آهن در خون باشد و یا می تواند علاوه بر این به بیماری های جدی هم اشاره داشته باشد. به همین دلیل حتما به پزشک مراجعه کنید. یکی از علائم و نشانه های اصلی بیماری سرطان خستگی همیشگی می باشد.

4- تغییرات به وجود آمده در ادرار:

اگر در ادرار، هر تغییر ایجاد شده است، با این به صورت عادی برخورد نکیند، مثلا در زمان ادرار کردن اگر احساس سوزش، وجود خون در ادرار، تغییر رنگ ادرار دارید، می تواند گفت که اینها، علامت و نشانه به وجود آمدن کیست های بدخیم در کلیه ها باشد. در عین حال، تغییرات به وجود آمده در ادرار مردان می تواند نشانه سرطان پروتستات باشد.

5- لک های روی پوست:

خال های به وجود آمده بر روی پوست و لک های حتما باید از سوی پزشک بررسی و معاینه شوند. البته خال و لک بر روی پوست هر کسی می تواند، باشد. اما اگر خال های و لک ها شروع به بزرگ شدن و تغییر رنگ دادن، این وضعیت می تواند نشانه و علامت بیماری سرطان باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239939

نظرات کاربران

*