علائم وجود مشکلات و اختلال در گوش کدامند؟ عفونت قارچی گوش چیست؟

علائم وجود مشکلات و اختلال در گوش کدامند؟ عفونت قارچی گوش چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/17

گاهی انسان حس می کند که گوشش بسته شده و چیزی نمی شنود، و یا اینکه احساس می کند صدایی در گوشش وجود دارد و یا ...، بودن چنین احساساتی در انسان، از اعلائم و نشانه های وجود مشکل و اختلال در گوش می باشد، و خیلی از مردم با داشتن چنین احساسی سعی می کند، گوش خود را تمیز کنند تا این مشکلات از بین برود، در حالی که این کار احتمال دارد به گوش آسیب بزند. ازاین رو، مطلب حاضر علل وجود اختلال در گوش را که می تواند ناشی از چرک و عفونت باشد را به شما معرفی می کند.

بی شک فردی را در دنیا پیدا نمی کنید، که در تمام طول عمر خود احساس ناخوشایندی نسبت به گوش خود نداشته باشد. وجود صدا در گوش، احساس درد، کم شنوایی، مسدود شدن گوش و هر چد یک بار درد کردن گوش همه نشانه و علامت وجود اختلال در گوش می باشد. بودن اختلال در گوش می تواند علامت عفونت قارچی گوش و یا جرم در گوش می باشد.

گاهی جرم موجود در گوش، موجی ایجاد حس بشته شدن گوش را به وجود می آورد. و مانع از شنوایی بهتر می شود. اما در اصل بودن جرم در گوش نرمال محسوب می شود. اما اگر برای مدت طولانی جرم در گوش جمع شود موجب ناراحتی مشود. اما در برخی موارد بسته شدن گوش، به خاطر چرکی است که با گوش پاک کن داخل گوش برده می شود. این مشکل علاوه بر اینکه حس بسته شدن گوش را در شما ایجاد می کند، شنوایی شما را نیز پایین می آورد، صدای زنگ ایجاد می کند و گاهی با درد همراه است.

هیچ نیازی به تمیز کردن گوش ها با گوش پاک کن نیست. گوش خودش مکانیزمی برای تمیز کردن داخل خود دارد. چربی ها و روغن های موجود در گوش باعث می شود که هر ذره ای داخل آن گیر کند و بعد به شکل چرک بیرون بیاید. این کار بدون اینکه حتی متوجه آن شوید اتفاق می افتد. وقتی سعی می کنید گوشتان را تمیز کنید، این چرک ها دوبار به عقب برمی گردند و در آنجا جمع می شوند. حتی نیازی نیست که گوش هایتان را با حوله هم خشک کنید. اجازه بدهید خودشان به طور طبیعی خشک شوند یا اگر خیلی اصرار دارید با سشوار با حرارت پایین آنهار ا خشک کنید.

علاوه بر این افرادی که به صورت طولانی مدت انتی بیوتیک مصرف می کنند موجب ایجاد عفونت قارچی در گوش شده و اختلال در گوش را به وجود می آورد. عفونت های قارچی مجرای گوش در نواحی حاره ای شایع هستند ، اما در آب و هوای معتدل نیز رخ می دهند. یکی از شواهد افتراق دهنده عفونت های قارچی از باکتریایی این است که در عفونت های قارچی شکایت اصلی خارش است.

افرادی که با این مشکلات مواجه می شوند در درجه اول گوش خود را تمیز می کنند، اما به نتیجه دلخواه دست نمی یابد. این گونه فکر می کند که، در گوششان باز چیزی مانده است. و برای اینکه بتواند آن را از گوش خارج کنند، سعی می کند به صورت عمیق گوش خود را تمیز نمایند. اگر شما هم با این مشکلات مواجه شده اید گوش خود را از ته تمیز نکنید. چرا که احتمال دارد به گوش آسیب بزنید. تمیز کردن گوش از ته حتی می تواند به پاره شدن پرده گوش منجر شود. برای این کار لازم است به پزشک مراجعه کنید.

وسایل مختلفی که در داروخانه ها و ... برای تمیزی گوش فروخته می شود هم نمی تواند گوش را از ته تمیز نماید. بگذارید این کار را متخصصان انجام دهند. درست است که احتمال دارد عمل دکتر کمی برای شما درد آور باشد، اما نتیجه آن بی ضرر خواهد بود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*