علائم حمله و سکته قلبی: حمله قلبی یک ماه قبل خبر می دهد

علائم حمله و سکته قلبی: حمله قلبی یک ماه قبل خبر می دهد

یکی از عوامل مهم مرگ و میر در دنیا و ایران حمله یا سکته قلبی است. در این نوشته و فیلم زیر نشان داده می شود که شما می توانید با بررسی عوامل و تغییراتی در وضعیت جسمی و بدن خود، بفهمید که آیا حمله قلبی در حال وقوع است و با مراجعه به متخصص از وقع حمله/سکته قلبی جلوگیری کنید.

حمله یا سکته قلبی به دلیل نرسیدن اکسیژن به قلب و ناشی از گرفتگی عروق قلبی بصورت ناگهانی است. ماهیچه های قلب نمی توانند عمل پمپاژ را سریعا انجام دهند و در نتیجه این بافت ها شروع به از بین رفتن کرده و قلب ممکن است از کار بایستد. در اینجا برخی از علائمی که احتمال زیادی دارند که نشانه ای از یک حمله احتمالی قلبی در آینده و معمولا فاصله یک ماه قبل از حمله قلبی روی می دهند را بیان می کنیم. توجه کنید که برای اطمینان از اینکه این علائم مربوط به گرفتگی عروق و حمله قلبی هستند، حتما به یک دکتر و پزشک متخصص رجوع کنید – چون ممکن است این علائم و تغییرات بدنی شما دلیل دیگری داشته باشند.

اولین علامت احتمال وقوع حمله قلبی، احساس درد در قفسه سینه است. این درد در وسط یا سمت چپ قفسه سینه است و معمولا چند دقیقه یا بیشتر ادامه دارد و ممکن است رفع شده و دوباره به سراغ شما بیاید.

دومین علامت احساس درد یا ناراحتی در ناحیه گردن یا بالای بدن است. ممکن است درد حمله قلبی از ناحیه قلب به قسمت هایی مانند گردن، فک ها یا شکم منتقل شود. اگر شما کار یا حرکتی نکرده باشید که منجر به گرفتگی این قسمت ها از بدن شده باشد، با داشتن چنین علائمی حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

احساس ضعف در بدن: یکی دیگر از علائم احتمال یک حمله/سکته قلبی است. دلیل این حالت کاهش جریان و گردش خون در بدن که منجر به ضعف ماهیچه ها شده است.

احساس سرگیجه و عرق سرد: این حالت نیز می تواند ناشی ازگردش خون ضعیف در بدن یا خون رسانی کم به مغز باشد. در واقع اگر خون کافی به مغز نرسد می تواند علائمی مانند سرگیجه یا سردرد ایجاد کند و این نشان دهنده ضعف عملکرد قلب است.

وضعیت تنفس(نفس کم آوردن): این حالت نیز می تواند علامتی از یک حمله یا سکته قلبی باشد. کسانیکه چنین حالت ناشی از حمله قلبی را تجربه کرده اند، آن را مانند حالتی که شما ورزش یا تمرین سخت انجام می دهید و نفس کمی می اورید، توصیف کرده اند.

مراقب حالت تهوع یا رفلاکس باشید: این حالت نیز می تواند منجر به عرق سرد یا استفراغ و تهوع شود. اگر این حالت را در کنار حالات فوق دارید، احتمال وقوع یک حمله قلبی نزدیک است.

سرماخودرگی یا تب: حالت تب و سرماخوردگی نیز یکی از علائم آگاهی دهنده نسبت به وقوع احتمالی یک حمله یا سکته قلبی است.

فشار روی قفسه سینه: احساس فشار روی قفسه سینه نیز یکی از علائم بالقوه وقوع یک حمله قلبی می تواند باشد.

بطور کلی معاینه ها و بررسی های دوره ای وضعیت جسمانی و قلب شما به پیشگیری از امراضی مانند حمله یا سکته قلبی کمک می کند.

فیلم زیر علائم یک حمله احتمالی و بالقوه قلبی را به خوبی نشان می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1241
تعداد کل بازدیدها: 174490


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)