علائم بارداری خارج از رحم | نشانه های بارداری خارج از رحم

علائم بارداری خارج از رحم | نشانه های بارداری خارج از رحم

در مقاله حاملگی یا بارداری خارج از رحم چیست؟ چرا و چگونه بارداری خارج از رحم شکل می گیرد؟ علت و دلایل بارداری خارج از رحم درمورد بارداری خارج از رحم یا حاملگی خارج از رحم و علل آن توضیح داده شد. حال سوال این است که بارداری خارج از رحم با چه علائم و نشانه هایی صورت می پذیرد و علائم و نشانه های بارداری خارج از رحم چیست. در این نوشته درخصوص علائم و نشانه های بارداری خارج از رحم و اینکه چگونه بفهمیم بارداری خارج از رحم صورت پذیرفته است، توضیح داده می شود.

علائم بارداری خارج از رحم ممکن است از فردی به فرد دیگر تفاوت داشته باشد که محل قرارگیری تخم بستگی دارد. در بسیاری از موارد علائم بارداری خارج از رحم در هفته های 6 و7 در خانم باردار نمایان می شود و در برخی از موارد نیز علائم و نشانه های بارداری خارج از رحم در هفته چهارم بارداری نشان داده می شود. بعضا نیز افرادی وجود دارند که بارداری خارج از رحم در آنها تا پیش از سونوگرافی سه ماهه اول بارداری تشخیص داده نمی شود. یادآور می شوم که تشخیص زودهنگام حاملگی خارج از رحم بسیار مهم است چون در صورت رشد جنین صدماتی مانند پارگی و تخریب لوله رحمی واقع شود. بنابراین اگر در 12 هفته اول بارداری یکی از علائم زیر را مشاهده کرده اید به پزشک مراجعه نمایید:

درد یا گرفتگی در ناحیه شکم یا لگن: این درد معمولا ناگهانی، ثابت وشدید است و ممکن است اوائل بصورت گهگاهی و متوسط باشد.

درد بخش تحتانی شکم به هنگام لمس یا زمانی که سرفه می کنید یا حین اجابت مزاج

خونریزی یا لکه قهوه ای در مقعد: ممکن است فکر کنید که پریود شده اید بخصوص اگر انتظار بارداری نداشته باشید. خونریزی ممکن است بصورت مداوم یا منقطع باشد.

درد شانه در یک سمت بخصوص وقتی که دراز می کشید بدلیل پاره شدن لوله و تحریک صفاق در ناحیه ای بین سینه و شکم رخ می دهد. این علامت برای اقدام در جهت درخواست درمان سریع پزشکی بسیار مهم است.
اگر لوله رحم پاره شود ممکن است ضعف، گیجی یا غش کردن بدلیل از دست دادن خون و شوک نیز رخ دهد.

ضمنا علائم زیر نیز ممکن است به دلیل بارداری خارج از رحم در زنان باردار مشاهده شود:

آمنوره یا عدم قاعدگی، تهوع یا استفراغ، سرگیجه، ضعف یا غش کردن، درد در ناحیه مقعد

منابع: وبسایت های علوم پزشکی و بارداری

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 197
تعداد کل آرا: 2660
تعداد کل بازدیدها: 679778


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)