عشق و علاقه در میان زن و شوهر | مهر و محبت زن و شوهر

عشق و علاقه در میان زن و شوهر | مهر و محبت زن و شوهر

عشق و علاقه میان زن و شوهر بسیار مهم و حیاتی است و می توان گفت که زندگی مشترک بدون عشق و علاقه دوامی ندارد و اگر هم باشد، بی ارزش خواهد بود، از این رو، عشق و علاقه زوجین به هم برای خوشبختی و آرامش در زندگی مهم می باشد.

خداوند متعال در قرآن کریم و در آیه مبارکه زیر می فرماید: وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۲۱﴾

و از نشانه‏ هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد و ميانتان دوستى و رحمت نهاد آرى در اين [نعمت] براى مردمى كه مى‏ انديشند قطعا نشانه‏ هايى است(سوره روم، آیه 21).

یکی از اصل اساسی جامعه و جمعیت خانواده می باشد. خانواده جایی است که انسان در آن به آرامش می رسد. وسیله ای برای ادامه نسل است و یک موسسه ای می باشد که انسان را از خطرات مختلف محافظت می کند.

راحتی و خوشبختی خانواده، می توان گفت که راحتی و خوشبختی جامعه است. تامین شدن خوشبختی خانواده با عشق و علاقه زن و شوهر و سایر اعضای خانواده به یکدیگر و حرمت و احترام نسبت به همدیگر امکان پذیر است. زن و شوهری که با تلخی و شیرینی، یک عمر در کنار هم زندگی می کنند، به عشق، احترام، علاقه و محبت بیش از هر چیز دیگری نیاز دارند.

در آیه ای هم که در ابتدا خواندیم، قید می شود که، برای داشتن آرامش و صمیمت از جنس خودتان برای شما زوج آفریدیم ... این آیه نشان می دهد آفرینش زن و شوهر برای اینکه در زندگی خوشبختی و آرامش داشته باشند، است و اولین شرط این است که آنها خودشان را یکی بدانند و دارای نقطه نظر مشترک باشند.

آفرینش زن و شوهر یکی از بزرگترین لطاف الهی برای بشریت می باشد. در آیه ذکر می شود، برای کسی که درک کند این نشانه ای بسیار مهم است. دنیا بر اساس عشق آفریده شده است. عشق منبع اصلی خوشبختی خانواده می باشد. این منبع اگر خشک شود، خانواده هم در معرض خطر قرار می گیرد. خداوند متعال هم عشق را برای خانواده ضروری می داند. همانطور که قرآن کریم بیان می کند، قلب ها تنها با خواست خداوند به هم پیوند می خورند و زندگی خانوادگی برای یکی شدن قلب ها تنها وسیله می باشد. زن و شوهری که موفق به این امر می شوند، دارای سلامتی روح و روان هستند و از خوشبختی برخوردار می باشند.

اما زن و شوهری که به این شرایط عمل نمی کنند و در قهر به سر می برند، روز به روز عشق و علاقه میان آنها کاهش می یابد. یکی شدن قلب آنها از بین می رود. حتی اگر با طلاق زندگی خانوادگی از بین نرود، تنش های روحی - روانی انسان را اذیت می کند و این گونه سلامتی خود را از دست می دهد. به همین دلیل اهمیت دادن به همدیگر توسط زوج ها، برای خوشبختی و احترام بسیار مهم است و کودکان میوه خوشبختی هستند. خانواده هایی که خوشبخت نمی باشند، نمی توانند کودکانی خوشبخت بزرگ کنند.

افرادی که تشکیل خانواده می دهند، اگر چه دو نفر مجزا و دو نفری هستند که در خانواده های متفاوت بزرگ شده اند. باید برای تشکیل خانواده همانند هم شوند. همفکری در هر مسائلی و تصمیم گیری با هم برای زندگی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
عشق و علاقه در میان زن و شوهر | مهر و محبت زن و شوهر
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)