عشق در نگاه اول؛ درست یا غلط؟

عشق در نگاه اول؛ درست یا غلط؟

بسیاری از ما اصطلاح عشق در نگاه اول را بارها شنیده ایم؟ اما آیا واقعا عشق در یک نگاه وجود دارد؟ اگر وجود دارد تا چه اندازه می توان به آن اعتماد کرد و یک رابطه را بر اساس آن شکل داد؟ اگر این احساس برای شما پیش آمده، این مطلب را بخوانید. در این مطلب قصد داریم در مورد نکاتی درباره ی عشق در نگاه اول صحبت کنیم.

در قسمت پایین اتفاقاتی در عشق در یک نگاه که ممکن است برای شما پیش بیاید و باید در مورد آن ها فکر کنید و موقعیت را سبک سنگین کنید.

وقت کافی برای محک زدن شخصیت طرف وجود ندارد

هر فردی می تواند برای مدتی ماسک بزند و ویژگی های منفی خود را پنهان کند. و تنها با گذشت زمان است که می توان با شخصیت فرد مقابل آشنا شد. اگر قصد داشته باشید سریع و بدون فکر کافی وارد رابطه ای بشوید ممکن است در موقعیت خوبی قرار نگیرید.

ایجاد یک پایه ی یک رابطه محکم بر اساس دوستی و صمیمیت، نادیده گرفته می شود

زمانی که یک زوج بر اساس احساسات و جذابیت های ظاهری به سرعت وارد یک رابطه عاطفی می شوند، فرصت کافی برای ایجاد دوستی وجود ندارد. در واقع دوستی و صمیمیتی که در دراز مدت شکل می گیرد، تضمین کننده ی دوام رابطه است نه احساسات لحظه ای و جذابیت های ظاهری.

عشق در نگاه اول؛ درست یا غلط؟

شیفتگی باعث عقب نشینی ما از ارزش هایمان می شود

زمانی که در حالت شور و شیدایی عشق در نگاه اول به سر می بریم، دست کشیدن از رویاها و ارزش هایمان برای ما بسیار آسان است. این احساسات افسار گسیخته باعث عدم تفکر منطقی می شوند. اما زمانی که به زندگی واقعی بر می گردیم، می بینیم که دوست نداریم کسی را ببینیم که برای خواسته ها و ارزش های ما هیچ احترامی قائل نیست.

احساس رضایتمندی دروغین داریم

عشق در نگاه اول در واقع، سرابی از عشق است. عشق واقعی به مرور زمان و با افزایش صمیمیت شکل می گیرد. زمانی که در حال و هوای عشق در نگاه اول هستیم ، احساس می کنیم عشق ما بسیار متفاوت و خاص است. و غرق در توهماتی از قبیل اینکه ما برای این رابطه آفریده شده ایم و این رابطه تا ابد ادامه خواهد داشت، می شویم. چنین تفکراتی باعث می شود قدم در راه ایجاد یک رابطه سالم نگذاریم و رابطه رو به نابودی خواهد رفت.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 690
تعداد کل آرا: 4571
تعداد کل بازدیدها: 905660


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)