عجیب ترین ها: شخصی که با یک دندان بینایی خود را بدست آورد

عجیب ترین ها: شخصی که با یک دندان بینایی خود را بدست آورد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/14

عجیب ترین اتفاقات دنیا شاید شما هم در مورد شانس اعتقاداتی داشته باشید اما هیچکدام از آن ها قلبی نباشد. در برخی از اتفاقاتی که در دنیا رخ می دهد بعضی مواقع رخدادهایی اتفاق می افتد که انسان با شنیدنش تنها می گوید که چقدر وی خوش شانس بوده است. در این مقاله به داستانی معجزه آسا در مورد فردی می پردازیم که شانس در زندگی وی بسیار دخیل بوده است.بسیاری از ما انسان ها شانس را خداوند می انگاریم که درب خانه ما را می زند. خداوند تمام هوش و حواسش به بندگانش است پس هر اتفاقی هر چقدر هم عجیب و غریب باشد رد پای خداوند را می توان در آن احساس نمود.

 بینا شدن بوسیله دندان
در این مورد خاص البته  شانسی که فرد آورده است مربوط به دانش و علمی است که پزشک معالج وی داشته است. مارتین جونز یک کارگر 42 ساله در حال کار بود که به دلیل پاشیده شدن آلومینیوم در چشمانش بینایی خود را از دست داد. وی بر اثر این حادثه در حدود 37 درصد دچار سوختگی شد و همچنین دو چشم خود را از دست داد.
این کارگر به دلیل پاشیدن آلومینیوم یکی از چشمانش به طور کامل تخلیه شد و یکی دیگر نیز بیناییش را از دست داد. اما یکی از مهمترین مواردی که مارتین جونز از دست نداد امید به زندگی و توکل به خداوند بود. وی در بخشی از مصاحبه خود می گوید که زمانی که  این اتفاق برایم افتاد دیگر هیچ امیدی به بازگشت بینایی خود نداشتم و بیشتر اوقات خود را در حال فکر کردن به آینده و همچنین موارد واهی بودم.
مارتین جونز که اصالتا یک مسیحی بود تصمیم می گیرد که زندگی خود را تغییر دهد و از غار خود بیرون بیایید. وی برای معالجه خود را به متخصصین امر معرفی می کند. متخصصین و جراحان ابتدا سعی می کنند که با استفاده از روش های سلول های بنیادی مشکل نابینایی او را حل کنند. اما در نهاین عمل آن ها با شکست مواجه می شود و موفقیت آمیز نبود.
بعد از این ماجرا آن ها دست به اقدامی بدیع و نوآورانه می زنند. آنها یکی از دندان های مارتین جونز را می تراشند تا بتوانند بر روی آن یک عدسی مصنوعی سوار کنند. اما باید ابتدا این بافت را زنده می کردند به همین منظور به مدت سه ماه تمام این دندان را به گونه پیوند زدند تا رگ های خونی در آن ریان یافته و تبدیل به بافت زنده شود.
بعد از اینکه پیوند با موفقیت همراه شد آن را به کره چشم منتقل نمودند و مارتین جونز به صورت کاملا معجزه اسایی توانست بینایی خود را در عرض دو هفته بدست آورد. وی که همسرش را مدتی بود ندیده بود توانست او را ببیند. در زیر تصویر ماترین جونز پس از جراحی را مشاهده می کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 644
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 426
تعداد کل بازدیدها: 196475

نظرات کاربران

*