عجایب ودانستنی های مردم و کشورها

عجایب ودانستنی های مردم و کشورها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/10

مردم کشورهای مختلف دنیا عادات، رسم ها و کارهای عجیبی مختلفی ممکن است داشته باشند که برای ما عجیب و شگفت آور به نظر برسد. این رسم ها و رفتارهای عجیب آنها را از دیگر کشورها متمایز می کنند. در این مطلب به برخی از عادات، رفتارها و رسوم عجیب و شگفت انگیز مردم چند کشور اشاره می کنیم.

روسیه که بزرگ ترین کشور دنیا است آنقدر وسیع است که اگر بخواهیم با قطار از این سو به سوی دیگری برویم هشت روز طول می کشد !

برای بازدید از قصر مجلل و با شکوه پوتالا باید حدود هزار پله بالا برویم !

شهر مکزیکو که پایتخت مکزیک است بزرگ ترین شهر دنیا است جمعیت این شهر بیش از بیست ویک میلیون نفر اعلام شده است. بنابر این این شهر بیشتر از تمام کشور استرالیا جمعیت دارد !

الفبای چینی از پنجاه هزار حرف تشکیل شده است! خوش بختانه کودکان چینی در مدرسه ها باید پنج هزار حرف آن را یاد بگیرند !

کلمه ی مکان به زبان نیوزلندی طولانی ترین کلمه است و دارای هشتاد و پنج حرف است در حالی که در زبان فرانسوی فقط یک حرف دارد !

در کشور ماداگاسکار داماد باید قبل از ازدواج در برابر عده ای برای عروس سخنرانی کند! اگر این سخنرانی موفقیت آمیز نباشد، اوباید ترجمه ای بپردازد و دوباره سخنرانی را شروع کند !

در زلاندنو مردم قبیله  مردم قبیله ی ما اوری هنگام خیر مقدم گفتن به میهمان  چشم ها را به حالت وحشیانه گرد می کنند بعد زبان خود را از دهان بیرون می آورند این کار به معنی احترام گذاشتن به مهمان است !

در کشور استرالیا تعداد گوسفندان بیشتر از جمعیت این کشور است این کشور صد و چهل و هفت میلیون گوسفند و 17میلیون جمعیت دارد یعنی تعداد گوسفندان نه برابر بیشتر است !

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 809
تعداد کل بازدیدها: 198247

نظرات کاربران

*
M
محمد ( 2017-03-27 14:44:01 )
خیلی جالب بود