عادت ها و کارهای مهم برای آینده | 17 عمل ساده که بعد از 5 سال به شما کمک می کند

عادت ها و کارهای مهم برای آینده | 17 عمل ساده که بعد از 5 سال به شما کمک می کند

انسان همیشه دوست دارد برای آینده خود کارهایی انجام دهد که به درد بخور باشد و مشکلاتش در آینده را برطرف نماید، از این رو، به کارهای مختلف روی می آورد، تا بتواند در آینده از پس مشکلات بر آمده و انسان موفقی باشد، از این رو، در این مقاله 17 کار ساده ای که از امروز اگر شروع به انجام آن کنید در 5 سال آینده خیلی به دردتان خواهد خورد می پردازیم.

در آینده کدام کارها و عادت ها برای شما مفید خواهد بود؟ اگر می خواهید در آینده در جامعه موفق باشید و بتوانید در پس مشکلات بر آید، در این صورت بهتر است از هین الان برای آینده برنامه ریزی کنید. از این رو، ما به شما توصیه می کنیم، خودتان کشف و پیدا کنید و نقاط قوت خود را تقویت کرده و عاداتی زیر را در خود درونی نمایید.

1- بر روی توانایی بیان و سخنرانی خود کار کنید:

این بسیار دلهره آور و ترسناک است، حتی فردی مانند وارن بافت (Warren Buffett) هم قبل از سخنرانی دچار دلهره و آشوب می شد. این مساله ای بی نهایت مهم می باشد. در طول زندگی کاری و حرفه ای خود شما همیشه در حال ارتباط و تشکیل گروه با افراد مختلف خواهید بود. به همین دلیل، توانایی سخنرانی و بیان خود را تقویت کنید.

2- برنامه ریزی کردن را یاد بگیرید:

در آینده کامپیوترها بسیار قدرتمند و قوی خواهند بود و در هر عرصه ای به آنها نیاز خواهد بود. لذا یاد گرفتن زبان برنامه ریزی موجب می شود که شما با کامپیوترها ارتباط مفید و با کیفیتی داشته باشید و این در هر حال برای حرفه و شغل شما مفید خواهد بود.

3- پادکست ها را گوش کنید:

گوش دادن به پادکست به انسان این امکان را می دهد که، بدون صرف کردن زمان زیاد یاد بگیرد. به همین دلیل، شما وقتی در خانه کار می کنید و یا زمانی که در ترافیک هستید، می توانید در مورد موضوعات مختلف اطلاعات را به دست آورید.

4- توجه به روانشناسی:

توجه به روانشناسی برای فهمیدن و درک افکار و عقاید خودمان، کارهایمان و نیت هایی که در سر داریم، بهترین وسیله می باشد.

5- یکی از انواع ورزش ها را بر اساس علاقه خود انتخاب کنید:

نوعی را انتخاب کنید که، بتوانید با آن سال ها مشغول شوید. در حالی که سبک زندگی در مدرسه و یا اداره سبب می شود که ستون فقرات، کمر و سیستم گوارشی انسان در وضعیت بدی قرار گیرد. کار در اداره برای نابودی شما تلاش می کند، لذا باید مانع از آن شوید.

6- کارهای که در طول روز انجام داده اید، به طور خلاصه جایی بنویسد:

بی معنا به نظر می رسد. اما این نشان می دهد که شما روزتان را چگونه گذراندید. بر اساس تحقیقی که از سوی دانشگاه هاروارد انجام شده است نشان می دهد، در نتیجه نوشتن کارهای روزانه خود به مدت 15 دقیقه موجب می شود که، کارهای خود را بسیار فعال تر انجام دهید.

7- هر روز با یک فردی که نمی شناسید، صحبت کنید:

افراد غریبه = امکانات جدید هستند. به دست آوردن دوستان جدید، به دست آوردن ایده های جدید، امکان رهایی از ترس ایجاد ارتباط با افراد غریبه، امکات شروع یک کسب و کار جدید و غیره. ... و همچنین بسیاری دیگر از امکانات را به دنبال دارد.

افراد ناشناس، مهارت و حرفه، خوشبختی و سلامتی شما را تعیین خواهند کرد. به همین دلیل تا می توانید سعی کنید با افراد مختلف آشنا شوید.

8- خوب گوش دادن را یاد بگیرید:

انسان ها صحبت کردن در مورد خود را دوست دارند. برای دادن این امکان به افراد مختلف گوش دادن را یاد بگیرید.

9- اهمیت و ارزش زمان خود را بدانید:

عادت ها و کارهای مهم برای آینده | 17 عمل ساده که بعد از 5 سال به شما کمک می کند

زندگی از روزها، روزها از ساعت ها، ساعت ها از دقیقه ها عبارت می باشد. تنها اهمیت دادن زیاد به این دقایق، سبب می شود که در زندگی چیزهای زیادی به دست آورید.

10- راه هایی که به سوی هدفتان می روند و خوشبختی خود را پیدا کنید:

به سمت زندگی ای حرکت کنید که دقیق برنامه ریزی شود. به جای اینکه این طرز فکر را داشته باشید که "الان هر چیزی که لازم بود، را انجام دادم و سپس کارهایی را که دوست دارم، انجام می دهم،" همین الان کارهایی را که دوست دارید انجام دهید را شروع کنید.

11- تجربیات خود را گسترده کنید:

داشتن تجربیات گسترده در زندگی، می تواند برای رسیدن به اهدافتان به شما کمک کند و روابط شما با انسان های دیگر را خیلی بهتر کند.

12- در پول صرفه جویی کنید:

در هر ماشین و یا کالایی که می خرید، کمی پول هم پس انداز کنید.

13- شروع به مدیتیشن (meditation) کنید:

این تمرین مغز می باشند و می توانید با اتفاقاتی که در زندگی برای شما پیش می آید، کنار بیایید. و این بسیار مهم و ضروری است.

14- در هوای تمیز باشید:

همیشه در یک جا بودن بسیار آسان است، لذا به گردش بروید. روانشناسان اثبات کرده اند که، گذراند کمی وقت در دامن طبیعت، برای پیشگیری از افسردگی و احساسات منفی بسیار مفید است.

15- با افرادی که متفاوت از شما هستند، آشنا شوید:

 اگر انسان لیبرال می باشید با محافظه کاران دوست شوید. اگر شهری می باشید با روستایی آشنا شوید. چرا؟

دلیل زیاد است. یکی از آنها این می باشد که ما، در محیط های مختلف بهتر تصمیم می گیریم.

16- رمان بخوانید:

عادت ها و کارهای مهم برای آینده | 17 عمل ساده که بعد از 5 سال به شما کمک می کند

ادبیات هنری – عاطفی و آموزنده خوب هستند. رومان ها به شما یاد گرفتن تجربیات دیگران در زندگی را هدیه می دهند.

17- اهداف حداقلی تعیین کنید:

مثلاً روزی 15 صفحه کتاب خواند، انجام دادن 20 حرکت ورزشی، تمیز کردن یک دندان. در نتیجه با تمام کردن کارتان در یک روز، خواهید دیده که کارای بزرگی انجام داده اید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1118
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
عادت ها و کارهای مهم برای آینده | 17 عمل ساده که بعد از 5 سال به شما کمک می کند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)